Jump to content

Пролет пукна, ние - не!


Препоръчан пост

Тази година пролетното равноденствие беше на 20 март в 20:26 часа. Астрономически пролетта започва с равноденствието и завършва с лятното слънцестоене.

 

Исках да споделя какво е за мен пролетта: :) http://img118.imageshack.us/img118/7812/01crocus4ab.jpg

 

Това е сезонът, в който всичко започва да разцъфтява и да се обновява. Страхотно е днешното слънце, наистина създава оптимистично настроение. Много скоро дърветата ще започнат да цъфтят и във въздуха ще има толкова много живот и красота. :)))))))

 

Едно от най-хубавите стихотворения, които свързвам с пролетта е това на Никола Вапцаров:

 

Пролет

 

Пролет моя, моя бяла пролет,

още неживяна, непразнувана,

само в зрачни сънища сънувана,

как минуваш ниско над тополите,

но не спираш тука своя полет.

 

Пролет моя, моя бяла пролет -

знам, ще дойдеш с дъжд и урагани,

бурна страшно, огненометежна

да възвърнеш хиляди надежди

и измиеш кървавите рани.

 

Как ще пеят птиците в житата!

Весели ще плуват във простора...

Ще се радват на труда си хората

и ще се обичат като братя.

 

Пролет моя, моя бяла пролет...

Нека видя първия ти полет,

дал живот на мъртвите площади,

нека видя само твойто слънце

и - умра на твойте барикади!

Честита Първа пролет на всички! Пожелавам ви много нaдежда, оптимизъм, усмивки и възраждане на силата, която ни кара да живеем и вървим напред!

Link to comment
Сподели другаде

Честита първа пролет на всички и нека всички от сега нататък да сме във все по свежо настроение.Да се развива сайта така както природата се събужда за нов живот :lol:

http://img67.imageshack.us/img67/496/chrysanthemumandtulipgarden6eb.th.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Бравос, Мире за хубавата тема. А и примера с Вапцаров е точно в десетката.

Навън е наистина прекрасно..., но аз довечера отивам на нощно каране на ски на "Лалето"...

 

Ето ви един ПОЗДРАВ и от мен. :)

 

...и едно СКРИЙНСЕЙВЪРЧЕ по темата. :rolleyes:

 

... и още ЕДНО <_<

 

П.п. тука нещо се притесних...аууууу, ще спрат Шуменското червено - т.е. всичко си има и лоша и хубава страна. :P

 

Апропо - някой виждал ли е щъркели наоколо :ph34r: , че още си нося седемте гривнички - мартенички?

Link to comment
Сподели другаде

П.п. тука нещо се притесних...аууууу, ще спрат Шуменското червено - т.е. всичко си има и лоша и хубава страна. :P

Сакън!!! Тихо, че ще те чуе дявола!

 

Честита първа пролет! Вадете джапанките :D

 

А! В петък мисля да отида до Видин, та ще се оглеждам за щъркели.

Link to comment
Сподели другаде

Мале добре че ме подсети Дизел за мартеничките, съвсем ги бях забравила седят си на скрина даже забравям да си ги сложа утре ще ги закича на някое разцъфнало дръвче. Ама казват че е хубаво да е на плодно дърво :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...