Jump to content

Проблем с лаптоп Compaq Armada


Препоръчан пост

Здравейте, имам проблем със стартирането на лаптоп Compaq Armada Е750 ако не се лъжа за модела. След като го включа в контакта /понеже батерията е доста слаба/ и натисна бутона за стартиране лаптопа не зарежда :help: Светват няколко диода само по клавиатурата и дотам. Не знам какво да правя. Моля, помагайте!!! Мерси....
Link to comment
Сподели другаде

Здравей. На първо време провери дали кабела ти е добър и самия адаптер (по средата на кабела, кутийката) е добре пъхнат. След това пробвай да задържиш копчето за включване натиснато по-дълго време.

 

Реално най-добре ще бъде да го занесеш на сервиз (ако е гаранционен), защото е доста вероятно някой компонент да е изгорял.

Link to comment
Сподели другаде

Аз не разбрах освен диодите нещо друго работи ли. Чува ли се шум от работа на вентилатори например?

Ако се чуват вентилаторите (т.е. има ток) може да се е прецакал дисплея, а може и харда да е сдал багажа. Може и уиндоус-а да е финиширал... Може и от батерията да е проблема. Ако имаш възможност да намериш същата и да я пробваш на твоя лаптоп ще е най-добре.

Засега само за това се сещам, но със сигурност няма да е зле да опишеш по-подробно ситуацията ;)

Link to comment
Сподели другаде

Махни батерията и пробвай само със зарядното. Ако не тръгва, сложи обратно батерията и пробвай да пуснеш компютъра без да го включваш към мрежата. Ако пак не иска да запали, значи и двете са се прецакали.
Link to comment
Сподели другаде

Здравей. На първо време провери дали кабела ти е добър и самия адаптер (по средата на кабела, кутийката) е добре пъхнат. След това пробвай да задържиш копчето за включване натиснато по-дълго време.

 

Реално най-добре ще бъде да го занесеш на сервиз (ако е гаранционен), защото е доста вероятно някой компонент да е изгорял.

 

Определено си прав....

Най вероятно лаптопа е извън гаранция и проблема който дава идва от дъното поне по описанието което са ни дали. Проблема е че компонентите в повечето случаи са все още прекалено скъпи за джоба на българина...

Но го занеси в оторизиран сервиз на HP там най - добре ще могат да определят откъде идва проблема и как може да се реши..

Link to comment
Сподели другаде

Определено си прав....

Най вероятно лаптопа е извън гаранция и проблема който дава идва от дъното поне по описанието което са ни дали. Проблема е че компонентите в повечето случаи са все още прекалено скъпи за джоба на българина...

Но го занеси в оторизиран сервиз на HP там най - добре ще могат да определят откъде идва проблема и как може да се реши..

Взимане даване с подобен НР сервиз в София имах само преди 6 месеца.След техен преглед ми излязоха с две предложения.Плащам 300 евро за нова "майка" или поемам разхода за ремонт до Холандия.Великани.Масово компаците куцат в спойките по smd монтажа си и най-вече около рам слотовете.Там се получават термични скъсвания заради жегите вътре из кутията.

За някой уйкенд за други второ копане на царевицата.Що не хвана аз една гъдулка и една мечка, и да търкам от град на град.Малко ми бе 1000 градуса любов.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

подобен проблем с compaq presario 700 но вече беше на 4години. Включвам-иок светка изписва нещо и краи. Пак старт- пак свет и......

проблемът беше лоши сектори на харда ....

батерията свърши но това си личеше по много неща....

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...