Jump to content

Как да си направя Scene selector ?


Препоръчан пост

Темата може и да не е за този раздел, за което се извинявам.

"Проблемът" е следния - конвертирам avi към DVD с програмата VSO ConvertXtoDvd и си гледам филмите на DVD плейъра. Но с VSO може да се направи само някакво елементарно начално меню и независимо че можеш да му укажеш на колко минути да ти прави Chapter ( на български май се превежда глава, но не съм сигурен) , то не можеш да си направиш меню със Scene selector. Или поне аз не съм разбрал как става това.

Молбата ми е да ми посочите славнително лесен и без много усилия начин как да вмъкна меню с избор на сцени и кои програми ми са нужни за това.

Благодаря

:peace:

Редактиран от B.E.L.F.
Link to comment
Сподели другаде

Виж това

http://www.softvisia.com/forums/index.php?showtopic=1988

дали ще ти свърши работа.

 

Сега я прегледах, но

Идва менюто с Главите. В случая тук имаме само една глава понеже е клип. Ако беше филм щяха да са около 50-60 глави и повече зависи много от това самата програма на колко ги е \\\"нацепила\\\" и от това колко от тях сте пропуснали да излязат след добавянето на филма в това меню. Както е посочено по горе.

 

Е това ми е по интересното. Дали ще разпознае главите създадени от VSO. Но най-добре е да пробвам и да видя какво става.

:peace:

 

П.П. Чакам и други предложения :)

 

П.П.П. Програмата DVD Lab дали би могла да ми помогне ?

Редактиран от B.E.L.F.
Link to comment
Сподели другаде

Идва менюто с Главите. В случая тук имаме само една глава понеже е клип. Ако беше филм щяха да са около 50-60 глави и повече зависи много от това самата програма на колко ги е \\\"нацепила\\\" и от това колко от тях сте пропуснали да излязат след добавянето на филма в това меню. Както е посочено по горе.

Не съм сигурен, че те разбрах. Не виждам и какъв е проблема, че ти е един клип , а не няколко. Можеш да си направиш колкото пожелаеш Chapters

Link to comment
Сподели другаде

Не съм сигурен, че те разбрах. Не виждам и какъв е проблема, че ти е един клип , а не няколко. Можеш да си направиш колкото пожелаеш Chapters

 

Сценарият е следния. Имам готово DVD със съответен брой файлове намиращи се в папката VIDEO_TS. На това DVD трябва да се направи меню със Scene selector. Тази програма, която ти предлагаш може ли да направи това, като примерно ми вмъкне на всеки 5 минути сцена.

:peace:

Link to comment
Сподели другаде

Чакай сега...

Твоето "готово ДВД" има ли си меню или не? Ако си има - правиш реауторинг с определени програми. Ако нямаш - тогава става тази която ти дадох, като преди това ще трябва да конвертираш н ДВД с TMPGEnc 2.5 plus . Този съответен брой файлове са *.bup , *.ifo, *.vob тези

 

http://www.lafcpug.org/images_review_tfdvdedit/video_ts.jpg

 

нали?

Има и друг начин с DVD Shrink и IfoEdit но първо кажи какво точно искаш да направиш.

Link to comment
Сподели другаде

Работя с VSO ConvertXtoDvd. Описание - ТУК и ТУК.

Според тази програма има меню. Но менюто е с броя филмчета, които конвертираш, т.е. идеално е например за клипове. Независимо че има възможност да разделя и маркира сцени през определен период от време не успях да намеря функция, която да вкара тези маркирани Chapters в меню. (Scene Selector).

Да, файловете ми са от този вид, който си показал.

Link to comment
Сподели другаде

Ами в такъв случай мога да ти предложа да видиш това, като това което ти е необходимо е свързано с менютата. Останалото за субтитрите просто го пропусни.

Все пак на твое място бих направил така:

Отварям TMPGEnc DVD Autor -> Add DVD Video -> избирам папката VIDEO_TS и вкарвам папката в проекта -> Create Menu .

В прозореца вляво можеш да си избереш колкото искаш Chapters.

Output -> Begin Output

Това е. Ако нещо не съм те разбрал с това какво искаш да се получи моля да ме извиниш, но разгледай и помисли над това което ти предлагам.

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Привет и от мен!

Твърдо и категорично ти препоръчвам DVD Lab Pro. Програмата прави перфектни менюта. Може да направи всичко за което питаш. Менюто със сцени може да направиш по два начина:

1. да разрешиш на програмата да ти подбере автоматично чаптъри

2. ти сам да си избереш точно кои сцени да са чаптър.

Има още хиляди екстри,които дори не съм ги разучила всички все още.

Програмата е супер, нооооо никак не е лесна. За да получиш перфектното DVD ще трябва да направиш и още доста неща с тази програма, преди менюто. Струва си обаче!Това е може би една от най- трудните програми с които съм се срещала. Хубавото е, че веднъж успееш ли- нататък е много лесно.

Успех! :)

Link to comment
Сподели другаде

Привет и от мен!

Твърдо и категорично ти препоръчвам DVD Lab Pro. Програмата прави перфектни менюта. Може да направи всичко за което питаш. Менюто със сцени може да направиш по два начина:

1. да разрешиш на програмата да ти подбере автоматично чаптъри

2. ти сам да си избереш точно кои сцени да са чаптър.

Има още хиляди екстри,които дори не съм ги разучила всички все още.

Програмата е супер, нооооо никак не е лесна. За да получиш перфектното DVD ще трябва да направиш и още доста неща с тази програма, преди менюто. Струва си обаче!Това е може би една от най- трудните програми с които съм се срещала. Хубавото е, че веднъж успееш ли- нататък е много лесно.

Успех! :)

 

Благодаря. Ще я пробвам.

:peace:

Link to comment
Сподели другаде

И още нещо- има една много по- лесна от DVD Lab Pro програма, която при мен нещо се бъгна и не я ползвам, но иначе е ужасно лесна, бърза и прави задоволителни менюта.

Казва се Super DVD Creator. Трябва да пробваш новите версии 9.20, 9.25- по- старите нямат опция за правене на менюта.

Тази програма не може да ти направи селекция на сцени във вид в който ще ти ги направи DVD Lab Pro, но може да ти даде възможност за избор на сцени по един много лесен и според мен напълно задоволителен начин.

Става така:

1.Отваряш си програмата.

2. Отиваш на DVD menu creator.

Там ще се ориентираш бързо и лесно.

3. Добавяш файловете от DVD- то един по един и те ти се появяват в менюто със съответната картинка наготово.

4. Правиш си корекции- размер и цвят на шрифт, оразмеряване на картинки, заден фон

5. Указваш къде да се съхрани менюто

6. Изчакваш малко и си напълно готов.

Тази програма е много удобна точно в такива случаи- когато имаме vob1,vob2 и тн, защото директно ги вкарва като чаптъри с картинка и могат да бъдат извиквани от самото меню.

По- малко неща може от DVD Lab Pro, но е безумно лесна и добра програма.

Успех и пиши!

Link to comment
Сподели другаде

danina благодаря за отзивчивостта. Качих си DVD Lab PRO, но наистина е доста сложна. Ще трябва да чета хелпове и туториали. Така че с нея ще се занимавам най - вече през почивните дни на спокойствие. Ще потърся и другата, която си ми посочила и ще споделя какво е станало.

:peace:

 

Ето това ми дава Kaspersky при сканиране на Super DVD Creator 9.25

-------------------------------------------------------------------------------

KASPERSKY ONLINE SCANNER REPORT

Thursday, September 28, 2006 1:53:07 PM

Operating System: Microsoft Windows XP Professional, Service Pack 2 (Build 2600)

Kaspersky Online Scanner version: 5.0.83.0

Kaspersky Anti-Virus database last update: 28/09/2006

Kaspersky Anti-Virus database records: 226955

-------------------------------------------------------------------------------

 

Scan Settings:

Scan using the following antivirus database: extended

Scan Archives: true

Scan Mail Bases: true

 

Scan Target - Folders:

***

 

Scan Statistics:

Total number of scanned objects: 5

Number of viruses found: 1

Number of infected objects: 1 / 0

Number of suspicious objects: 0

Duration of the scan process: 00:00:01

 

Infected Object Name / Virus Name / Last Action

*** Infected: P2P-Worm.Win32.Polip.a skipped

 

Scan process completed.

 

Може и при теб за това да е спряло. Някой антивирус го е терминирал.

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти и от мен. Преди време и аз реших да изпробвам някоя програма и да си направя DVD. :thumbsup: Реших да пробвам, защото все повече и повече жълти вестници пускат в употреба напълно прецакани DVD-та. И на мен ми беше интересно дали и аз мога да направя толкова некадърно едно DVD :crazy: Пробвах с неро ама той ми каза, че не му е пълна версията и аз тръгнах да му търся каквото му липсваше. Та липсваше му Nero Vission Express... Доста време ми отне да я намеря и да я сваля. Ако намериш свястна версия ще ти стане ясно колко е лесно да си направиш въпросното меню. Дори и за човек като мен, който си няма понятие от DVD-та много много. Обаче стигнах до една доста сложна пречка.... :blush: Как дявол да го вземе се прикачват субтитрите :blush: Иначе си направих няколко менюта за глави и главно меню. Можеш да слагаш и кадри от филма като фон, обработени по доста интересен начин. Между другото ако някой се интересува как се оправя DVD, което забива на DVD плейър мога да му кажа :giggle: Съвсем случайно го разбрах... Просто след като го рипнете с програма като Movie Jack след това върви перфектно!
Link to comment
Сподели другаде

Реших си проблема :)

Не е толкова лесно, колкото го исках аз, но все пак стана. Комбинация между Mainconcept MPEG Encoder и DVD Lab Pro . С първата конвертирам от avi в mpg. С втората всичко останало - обработка на видеото, субтитри, менюта и изграждане на самото DVD. В DVD Lab Pro също има енкодер, но е прекалено бавен.

За съжаление DVD Lab Pro е наистина изключително комплексна програма. Надали съм и разбрал и 1/100 от функциите, но за това, което търсех го разбрах как става.

Благодаря още веднъж на danina за отзивчивостта.

:bye1:

Link to comment
Сподели другаде

Много се радвам, че си се справил! Браво! :bravo:

Готвя се да пиша ръководство за DVD Lab Pro. Дано стане скоро. Можеш да се включиш, ако желаеш. / пиши ми/. Функциите на програмата найстина са много и се изискват доста ръководства, за да се обхване една малка част от тях поне. Програмата е страхотна! И си струва! :)

 

PS: За Super DVD Creator- моята не е заразена, но явно има бъг при правенето на менюта. Още не са го донаправили- има го в последните версии. С другото програмата се справя добре, но правенето на меню е бъгаво за момента. Иначе самата идея на авторите за меню в такъв вариант е много добра според мен. Ще почакаме да видим дали ще го доразвият. Дано!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...