Jump to content

Препоръчан пост

Случи се отново. Няма нищо в BlueScreenView. Дадох си сметка, че може би не обясних достатъчно добре какво точно се случва. Компютърът гасне моментално (сякаш съм дръпнал захранващия кабел от него). Стои изключен няколко секунди и се включва сам. Т.е. няма време за син екран, грешка или нещо подобно.

Link to comment
Сподели другаде

Това вече звучи наистина като хардуерен проблем с дънна платка и/или захранващ блок.

Ако имаш възможност и знаеш за какво да гледаш, провери дали случайно няма да има проблемни кондензатори по дънната платка. Тя използва полимерни кондензатори, така че шансът да са проблемни е по-малък, но не пречи да опиташ.
Ако няма „цъфнали“ или подути кондензатори, може би проблемът се дължи на захранващия блок. На теория ще е добре да се тества с друг, доказано работещ, или да се отвори текущия и той също да се огледа за проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Отворих кутията и захранването (което явно се отваря за първи път, защото наруших warranty void стикера). Абсолютно всички компоненти ми се сториха в доста приличен вид. Почистих обстойно с компресор и затворих. При първото стартиране се появи ново поведение. Компютърът блокира изцяло - мониторът "замръзва", input устройствата спират да работят. Остава ми само варианта да задържа бутона за изключване. Това се повтори 2-3 пъти. Сега дори не мога да го включа. Лампичката на кутията светва за няколко секунди и гасне. И започва да цикли по този начин докато не задържа бутона за изключване. Като цяло доста ме озадачава с какво съм допринесъл за тоталното скапване, защото бях внимателен с чистенето и не съм разкачал нито един компонент. Дори отворих захранването без да го разкачам. Сигурен съм, че ако се разровя ще намеря някакво захранване. Не знам дали си заслужава. Прикачил съм снимки на компонентите.

20240914_172945.jpg

20240914_172954.jpg

20240914_173000.jpg

20240914_173028.jpg

20240914_173050.jpg

20240914_173055.jpg

20240914_173112.jpg

20240914_173121.jpg

20240914_173228.jpg

20240914_173230.jpg

20240914_173233.jpg

20240914_173312.jpg

20240914_173453.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Изглеждат наред кондензаторите, поне на базата на снимките.

Не се сещам за много други предложения за тестове, т.е. нещо, което да можеш да провериш лесно.
Ако имаш достъп до друг захранващ блок, би било добре да пробваш с него.
Може би и да пробваш да занулиш настройките на CMOS: изключи напълно захранването, махни CMOS батерията за 10-ина секунди, после я постави обратно и свържи отново захранването. Реално, ако дънната платка е дефектирала, надали зануляване на CMOS ще има ефект.
Можеш да опиташ да разкачиш всички дискови устройства, включително и видео картата и да свържеш монитора към видео изход на дънната платка, за да видиш дали с вградения видео чип ще проработи.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...