Jump to content

Искам да купя климатик!


Препоръчан пост

Здравейте хора! 

Спешно искам да купя климатик до 1300 лв. Само, че нищо не разбирам от това. Стаята е дълга 4 метра, широка 3.50 и висока 2,60

Моля за съвети? Благодаря! 

Link to comment
Сподели другаде

преди 45 минути, barbuncela написа:

Здравейте хора! 

Спешно искам да купя климатик до 1300 лв. Само, че нищо не разбирам от това. Стаята е дълга 4 метра, широка 3.50 и висока 2,60

Моля за съвети? Благодаря! 

Помещението не е голямо, мисля че 9-ка ще се справи без проблеми.

https://www.emag.bg/invertoren-klimatik-daewoo-9000-btu-wi-fi-a-komplekt-za-instalirane-bjal-dac-09chsdw/pd/DQC7SSMBM/?X-Search-Id=6966ac8d0205a8426118&X-Product-Id=92535245&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

 

Виж този по-горе, според спецификация = цена, ми се струва супер приветлив.

Link to comment
Сподели другаде

преди 54 минути, barbuncela написа:

Здравейте хора! 

Спешно искам да купя климатик до 1300 лв. Само, че нищо не разбирам от това. Стаята е дълга 4 метра, широка 3.50 и висока 2,60

Моля за съвети? Благодаря! 

Здравей ,9-ка климатик би бил достатъчен за тази стая ,за охлаждане ли само ще го ползваш или и за отопление? В този ценови диапазон попадат arielli, midea ,haier, някой модели на tcl, candy ,bosch и др. Задължително преди да поръчаш гледай дали има включен монтаж към цената ,ако няма и държиш да го купиш ще трябва да добавиш около 300лв за монтаж и намериш оторизирана фирма която да го извърши за да важи гаранцията на климатика. Евтините марки са справят добре с охлаждането ,но не толкова с отопление ,както и  не са толкова икономични като по скъпите. Смарт поддръжката е също плюс ,приложението дава повче опции и дистанционно управление извън дома.

Link to comment
Сподели другаде

преди 40 минути, Н. Севимов написа:

Помещението не е голямо, мисля че 9-ка ще се справи без проблеми.

https://www.emag.bg/invertoren-klimatik-daewoo-9000-btu-wi-fi-a-komplekt-za-instalirane-bjal-dac-09chsdw/pd/DQC7SSMBM/?X-Search-Id=6966ac8d0205a8426118&X-Product-Id=92535245&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

 

Виж този по-горе, според спецификация = цена, ми се струва супер приветлив.

Благодаря!

преди 36 минути, Деф написа:

за охлаждане ли само ще го ползваш или и за отопление?

Само лятото за охлаждане! А може ли да се монтира под прозореца? До радиатора, че на високо има гардероби и не става.

То си има в цената стандартна услуга за монтаж. 359 лв. Друго ли трябва? Е това предлагат

Link to comment
Сподели другаде

преди 29 минути, barbuncela написа:

да се монтира под прозореца?

Ще е супер неефективен мотира под прозореца. До кръста ще ти е хладно, а нагоре - жега. Образно казано. 
Правилното място е над нивото а прозореца/балконската врата

Link to comment
Сподели другаде

преди 39 минути, barbuncela написа:

Благодаря!

Само лятото за охлаждане! А може ли да се монтира под прозореца? До радиатора, че на високо има гардероби и не става.

То си има в цената стандартна услуга за монтаж. 359 лв. Друго ли трябва? Е това предлагат

За монтаж ниско под прозореца ще бъде нужен подов тип климатик които са доста по скъпи ,този монтиран под прозореца няма да работи ефективно и ще вдига прахта от земята тъй като въздушния поток е насочен  надолу към земята.

Да ,това е стандартен монтаж вероятно към пан сервиз, защо не погледнеш в техно магазините ни там също предлагат климатици с монтаж и би излязъл климатика по изгодно като цена с включен монтаж. Над 3м тръбен път се заплаща допълнително на метър ,затова е добре да прецениш добре мястото за монтаж на климатика.

Link to comment
Сподели другаде

преди 1 час, ExaFlop написа:

Ще е супер неефективен мотира под прозореца. До кръста ще ти е хладно, а нагоре - жега. Образно казано. 
Правилното място е над нивото а прозореца/балконската врата

Ахахаха, хладно до кръста.

Накара ме да се смея на глас :D

Link to comment
Сподели другаде

преди 14 часа, Деф написа:

Над 3м тръбен път се заплаща допълнително на метър ,затова е добре да прецениш добре мястото за монтаж на климатика.

Точно това ми е проблема. Защото на балкона има място за външното тяло само зад тази стена, а пък в стаята на това място няма място за вътрешното тяло или както се казва.

viber_изображение_2024-06-25_06-19-53-811.jpg

Зад завеската на балкона има място за външното тяло, Исках над прозореца в средата но един съсед ми каза че трегера или както се казва не можел да се пробива?

А на другата стена в стаята е свободно, обаче на балкона има огромен шкаф до тавана. Татко го  прави на времето и тръбния път ще стане много дълъг според мене...защото ще трябва от стаята да излезе на балкона, над прозореца за да отиде пак на мястото зад завесата... Не знам защо това не можело да се пробива? Иначе тук е идеално!

viber_изображение_2024-06-25_06-19-53-724.jpg

В средата на прозореца. Ама това било дебело за дупчене!

viber_изображение_2024-06-25_06-47-44-877.jpg

....ами горе долу една моя педя е дебело...знам ли?

преди 15 часа, ExaFlop написа:

Ще е супер неефективен мотира под прозореца.

Е да де...ама разбра какво е положението...за мене е сложно....щом това  не може да се дупчи...

Момчета какво ще кажете за това

Link to comment
Сподели другаде

преди 13 минути, barbuncela написа:

на мястото зад завесата... Не знам защо това не можело да се пробива?

Зад завесата е отново неефективно! на дясната страна до балконската врата няма ли място. Ако няма - над вратата и там няма да има завеса или се сваля едно корнизче под климатика и над вратата.
А за дебелината - да не ти пука - инсталаторите имат дълги свредла. А могат да се набият и анкерни болтове.

Link to comment
Сподели другаде

преди 3 минути, ExaFlop написа:

Зад завесата е отново неефективно! на дясната страна до балконската врата няма ли място. Ако няма - над вратата и там няма да има завеса или се сваля едно корнизче под климатика и над вратата.

Няма врата тази стая. Завесата се маха. Така и така имам платнени штори! Само че това как ще се пробие като не може?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...