Jump to content

Препоръчан пост

Проверих всички настройки на всички устройства.

On 10/9/2024 at 7:23 PM, panevdd написа:

Fast roaming, провери дали е включена

Да, това беше изключено, което доста ме озадачи. Звучи като доста важна опция, а е изключена по подразбиране. Беше грешен и режимът на работа. Поправих го на AP. Пуснах приложението да си направи оптимизация и то смени някакви канали.

Както споменах, основният рутер предлага опция за специална IoT мрежа. Създадох такава само на 2.4Ghz. Там свързах всичко смарт и зададох висок приоритет на всеки клиент. Ако няма друга полза от това, поне си гарантирам, че винаги ще се връзват към "правилния" WIFI. Тази стратегия не знам как ще я прехвърля на mesh устройствата, ако ми се наложи - там нямам опция за такава мрежа. Така или иначе успях да закача всичко за основния рутер с добър обхват.

Резултат от споменатите промени няма. Смарт вратите продължават да работят ужасно. При останалите смарт неща не забелязвам особена разлика, но от тях нямам оплаквания така или иначе. Може би просто тези врати си работят зле.

Направих и една разходка из къщата да видя дали телефонът ми ще се прехвърли на друго устройство, но не се. Имам солиден Парижки синдром с тази mesh система. За сега не смятам да я махам, но не съм сигурен, че искам да я разширявам.

Остава ми да направя новите покупки - медия конвертор, суич и устройство, което да замени стария рутер. За последното може би все пак ще се ориентирам към EasyMesh/OneMesh, както ме подканва рутерът.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 30
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...