Jump to content

Как да премахна опцията "Бърз достъп" от Windows 10 Pro


Препоръчан пост

Здравейте. Ами то заглавието е и въпросът! Не искам никой да зяпа какво съм гледала , отваряла и т.н. Отидох до барчето един ден компа дърпаше един торент, и една колежка... Съвсем случайно видяла една снимка! Дето тази снимка е на друг дял и ...  абе ако не я знаеш къде е, няма да я намериш!

Та искам да махна тая опция като имате предвид , че това не работи

Не ми беше трудно да добавя този ключ в регистъра и да го сложа на 1, само че не работи. Следвах инструкциите но...

Capture-1.jpg

Нищо не се променя! Операционна система Windows 10 pro

Capture-2.jpg

Не е последната версия. Няма ъпдейти, трия ги най старателно! За друго питайте! В нета друго не намерих... 

Някаква идея? 

Link to comment
Сподели другаде

Искаш да махнеш само „Бърз достъп“, но да оставиш „Този компютър“ или искаш да махнеш целия ляв панел?

Ако само „Бърз достъп“ ти пречи, можеш да кликнеш с десния бутон върху всяка от папките и да избереш опцията за откачане, а след това да кликнеш с десния бутон върху „Бърз достъп“ -> Опции (или както е преведено), да размаркираш долните две опции и да кликнеш OK.
Можеш и да кликнеш бутона за изчистване.

Накрая, можеш, в същия прозорец, в падащото меню отгоре да избереш Explorer да се отваря на „Този компютър“.

Link to comment
Сподели другаде

преди 3 часа, Night_Raven написа:

Искаш да махнеш само „Бърз достъп“

Само "Бърз достъп" Явно 10 ката в работата има проблеми. Днес си нямах работа и сложих 11 ка, 23H2 на домашния компютър. Стана без проблем. После сложих версия 1903 на 10 ката , тази дето е и на служебния. И тя стана с тази добавена опция в регистъра "hubmode" Явно служебния е хубаво омазан, има проблеми някакви. До колкото разбрах някой преди 2 години е клонирал харда на SSD  и явно тогава е започнала историята. Шефката ползва някакъв, дето поддържа компютрите и казват, че нищо не разбира... Ако не иска да го преинсталира мисля да си направя мой диск USB, и да си гледат работата... То, така и така служебните данни са на дял D на компа и ще си работя спокойно без да ми ровят в нещата. Диска в чантата и чао! Нета не можел да се ползва...не знам си какво още. Взех си една флашка лай-фай и си пускам нет от телефона, и без това ми е безлимитен... Умряла съм и за нета. Че и торенти не вървят. Абе....

Благодаря ти! :)

Link to comment
Сподели другаде

преди 5 часа, ExaFlop написа:

със стойност 2?

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer] "HubMode"=dword:00000002

 

Не! С едно! Обаче се оказа, че така написано не действа "HubMode" а се получи само с малки букви "hubmode"= dword: 00000001

Хе! Здравей! :)

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти!
Този запис е за премахване на Quick Access

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer]
"HubMode"=dword:00000001

А този - за възстановяване:
 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer]
"HubMode"=-

 

Link to comment
Сподели другаде

On 12.04.2024 г. at 4:47 PM, ExaFlop написа:

Здрасти!

Направих си един USB диск. Купих едно SSD 260 GB, 2.5 с една кутия USB 3 лекичка и кутията и диска, делнах го на два дяла, 60 на 200 инсталирах 10 ка. Сложих си каквото трябва, за да работя, Моите работи ги преместих на дял D 200 гб. и като си тръгвам, диска в чантата и толкова! Изтрих всичко дето имах на  харда на компютъра, а нека зяпат! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...