Jump to content

Въпрос за процесор


Evda

Препоръчан пост

Здравейте, имам един интересен въпрос и моля по-знаещите от Вас да ми помогнат. Смених си процесора на домашния компютър, понеже съм с карта на NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, а стария процесор беше доста слаб от серията на Интел G4500 сега взех intel i5-7600k, който би трябвало да е с 4 физически ядра. След като обаче погледна в инфото на системата ми показва навсякъде само двете ядра, въпроса ми е защо е така? Ето и част от параметрите на компютъра:

Тип централен процесор                        QuadCore Intel Core i5-7600K, 4000 MHz (40 x 100)
      Дънна платка                                      Gigabyte GA-B250M-D3H  
      Чипсет на дънната платка                Intel Union Point B250, Intel Kaby Lake-S
      Системна памет                                    16343 MB  (DDR4 SDRAM)
      DIMM1: Corsair Vengeance LPX CMK8GX4M1A2400C14    8 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM  
      DIMM3: Corsair Vengeance LPX CMK8GX4M1A2400C14    8 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM 

Link to comment
Сподели другаде

On 26.02.2024 г. at 8:28 AM, Night_Raven написа:

Къде показва само две ядра?

Дай снимка от CPU-Z.

Проблема е разрешен вече, но беше странно .. навсякъде в Windows-а в диспечер на задачи, раздела за производителност и във прозореца за конфигуриране на системата, дори във hwmonitor, CPU-Z, показваше само две ядра на 3800MHz. Опитах няколко пъти да рестартирам, след като махах отметката в прозореца за конфигурация на системата през менюто за избор на брой ядра, но нямаше полза търсих в BIOS-а някаква настройка, но не открих и накрая извадих и сложих нова батерия на дъното и вече всичко е наред! 

Link to comment
Сподели другаде

преди 21 минути, Evda написа:

Проблема е разрешен вече, но беше странно .. навсякъде в Windows-а в диспечер на задачи, раздела за производителност и във прозореца за конфигуриране на системата, дори във hwmonitor, CPU-Z, показваше само две ядра на 3800MHz. Опитах няколко пъти да рестартирам, след като махах отметката в прозореца за конфигурация на системата през менюто за избор на брой ядра, но нямаше полза търсих в BIOS-а някаква настройка, но не открих и накрая извадих и сложих нова батерия на дъното и вече всичко е наред! 

Това ме застреля ...

Обикновено изтощената батерия на дънната платка създава други проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

преди 3 часа, Evda написа:

Опитах няколко пъти да рестартирам, след като махах отметката в прозореца за конфигурация на системата през менюто за избор на брой ядра,

Ако имаш предвид опцията в Microsoft Configuration Utility (msconfig), тя по принцип не бива да се човърка. Тази опция е там с цел troubleshooting, а не за оптмизация или общо настройване. Не казвам, че в случая си използвала опцията точно за оптимизация, но разяснявам за всеки случай.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
On 27.02.2024 г. at 11:23 AM, Н. Севимов написа:

Това ме застреля ...

Обикновено изтощената батерия на дънната платка създава други проблеми.

Именно затова писах, че беше странно, защото не беше ми се случвало .. благодаря Ви за отзивите, бъдете здрави!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...