Jump to content

Има някакъв проблем с звукът.


Препоръчан пост

Здравейте момчета! Пак съм аз ...нахалната!

Имам си старо лаптопче Dell Latitude E6430 с Windows 8.1 Pro. Работи си. Купих си един телевизор, някакво HITACHI и реших да го свържа с лаптопа за да си гледам филми на по-голям екран, купих и кабел естествено, включвам, пускам образа идеален, обаче на телевизора звук от лаптопа няма. Чува се от самия лаптоп! Почнах да се правя че мисля...Пробвах кабела...работи! Помолих съседа да си донесе неговия лаптоп едно HP...Телевизора тръгна идеално, и образ и звук! А моя лаптоп не иска....хм...Какво ли не опитвах...нищо. Накрая днес отворих диспечера и гледам да не липсва нещо. Нищо. По едно време не знам как ми дойде да сканирам за хардуерни промени и телевизора тръгна и с звук.

Рестартирах....не, пак същия номер. Пак сканиране и става. Давам снимка на диспечера когато няма звук към телевизора

viber_изображение_2024-01-18_16-37-36-520.jpg

А другата е след сканиране за хардуерни промени. Излизат някакви нови работи в "Sound,video and game controllers"

Ама защо не ги помни?

viber_изображение_2024-01-18_16-37-36-955.jpg

Искам помощ? Благодаря!

 

Link to comment
Сподели другаде

On 18.01.2024 г. at 5:05 PM, barbuncela написа:

Здравейте момчета! Пак съм аз ...нахалната!

Имам си старо лаптопче Dell Latitude E6430 с Windows 8.1 Pro. Работи си. Купих си един телевизор, някакво HITACHI и реших да го свържа с лаптопа за да си гледам филми на по-голям екран, купих и кабел естествено, включвам, пускам образа идеален, обаче на телевизора звук от лаптопа няма. Чува се от самия лаптоп! Почнах да се правя че мисля...Пробвах кабела...работи! Помолих съседа да си донесе неговия лаптоп едно HP...Телевизора тръгна идеално, и образ и звук! А моя лаптоп не иска....хм...Какво ли не опитвах...нищо. Накрая днес отворих диспечера и гледам да не липсва нещо. Нищо. По едно време не знам как ми дойде да сканирам за хардуерни промени и телевизора тръгна и с звук.

Рестартирах....не, пак същия номер. Пак сканиране и става. Давам снимка на диспечера когато няма звук към телевизора

viber_изображение_2024-01-18_16-37-36-520.jpg

А другата е след сканиране за хардуерни промени. Излизат някакви нови работи в "Sound,video and game controllers"

Ама защо не ги помни?

viber_изображение_2024-01-18_16-37-36-955.jpg

Искам помощ? Благодаря!

 

Здрасти!

Имал съм подобен проблем с лаптоп MSI но драйвера беше на Риалтек..след като инсталирах точния за HD звука и всичко си дойде на мястото ..Опитай с този https://dox.abv.bg/download?id=826d407c18# - Линк за сваляне

Link to comment
Сподели другаде

преди 54 минути, georgi711220 написа:

Здрасти!

Имал съм подобен проблем с лаптоп MSI но драйвера беше на Риалтек..след като инсталирах точния за HD звука и всичко си дойде на мястото ..Опитай с този https://dox.abv.bg/download?id=826d407c18# - Линк за сваляне

Благодаря ама не става... Между другото драйверите са теглени от сайта на Dell...

Link to comment
Сподели другаде

On 18.01.2024 г. at 5:05 PM, barbuncela написа:

Здравейте момчета! Пак съм аз ...нахалната!

Имам си старо лаптопче Dell Latitude E6430 с Windows 8.1 Pro. Работи си. Купих си един телевизор, някакво HITACHI и реших да го свържа с лаптопа за да си гледам филми на по-голям екран, купих и кабел естествено, включвам, пускам образа идеален, обаче на телевизора звук от лаптопа няма. Чува се от самия лаптоп! Почнах да се правя че мисля...Пробвах кабела...работи! Помолих съседа да си донесе неговия лаптоп едно HP...Телевизора тръгна идеално, и образ и звук! А моя лаптоп не иска....хм...Какво ли не опитвах...нищо. Накрая днес отворих диспечера и гледам да не липсва нещо. Нищо. По едно време не знам как ми дойде да сканирам за хардуерни промени и телевизора тръгна и с звук.

Рестартирах....не, пак същия номер. Пак сканиране и става. Давам снимка на диспечера когато няма звук към телевизора

viber_изображение_2024-01-18_16-37-36-520.jpg

А другата е след сканиране за хардуерни промени. Излизат някакви нови работи в "Sound,video and game controllers"

Ама защо не ги помни?

viber_изображение_2024-01-18_16-37-36-955.jpg

Искам помощ? Благодаря!

 

Здравей ,в контрол панела на Nvidia каква опция в display mode е избрана ? Опитай като зададеш Nvidia GPU only дали ще реши проблема.

aid_5097_01.png

Ако няма промяна изтегли драйверите за видео картата и аудио картата от сайта производител, предполагам драйверите налични в Dell са по стари версии.

Виж в контрол панела на Windows в sound дали се вижда телевизора и дали е маркиран същия.

windows-10-hdmi-no-sound.jpg

Link to comment
Сподели другаде

преди 3 часа, Деф написа:

Здравей ,в контрол панела на Nvidia каква опция в display mode е избрана ? Опитай като зададеш Nvidia GPU only дали ще реши проблема.

aid_5097_01.png

Ако няма промяна изтегли драйверите за видео картата и аудио картата от сайта производител, предполагам драйверите налични в Dell са по стари версии.

Виж в контрол панела на Windows в sound дали се вижда телевизора и дали е маркиран същия.

windows-10-hdmi-no-sound.jpg

Телевизора - да. 

Capture-122.jpg

Само, че тая опция дето я показваш я няма...или панела не е същия или аз не мога да я намеря...??

Capture-12.jpg

Capture-1111.jpg

Обърнах всичко в контролния панел но такава опция не открих...чак толкова да съм тъпа...

Link to comment
Сподели другаде

преди 1 час, barbuncela написа:

Телевизора - да. 

Capture-122.jpg

 

Трябва да е маркиран HDMI изход ,а в момента е избран аналогов на Realtek.

преди 1 час, barbuncela написа:

Телевизора - да. 

 

Capture-1111.jpg

Обърнах всичко в контролния панел но такава опция не открих...чак толкова да съм тъпа...

Preferrend graphics разгърни ще видиш опции hight performance nvidia и integrated graphics intel,  както и auto select (при който се използва видео чип според нуждите) ,избери hight performance nvidia ,рестартирай лаптопа и го свържи с HDMI към телевизора.

Link to comment
Сподели другаде

преди 41 минути, Деф написа:

Трябва да е маркиран HDMI изход ,а в момента е избран аналогов на Realtek.

Preferrend graphics разгърни ще видиш опции hight performance nvidia и integrated graphics intel,  както и auto select (при който се използва видео чип според нуждите) ,избери hight performance nvidia ,рестартирай лаптопа и го свържи с HDMI към телевизора.

 

Нещо се оплеска! Направих го, рестартирах, на телевизора се показа всичко с мишка и т.н. Обаче на екрана на лаптопа остана само картинката, иконите изчезнаха, вижда се само долната лента. Няма мишка, няма команди. Всичко е на телевизора. Само че звук няма никъде. Не помогна и сканирането за хардуер. Пак рестартирах пак същата работа...Опитах да пусна един филм, тръгна на телевизора, но мишката по неизвестни причини се върна на екрана на лаптопа и на практика загубих команда над плеера. Извадих кабела всичко се върна на лаптопа. Направих ресет в контролния панел, отново рестарт, но промяна няма. Включа ли телевизора на екрана на лаптопа остава само картинката а звукът се чува от него, а не от телевизора...

Май...ще иска нова инсталация...не мога да се оправя с това...

Link to comment
Сподели другаде

преди 41 минути, barbuncela написа:

 

Нещо се оплеска! Направих го, рестартирах, на телевизора се показа всичко с мишка и т.н. Обаче на екрана на лаптопа остана само картинката, иконите изчезнаха, вижда се само долната лента. Няма мишка, няма команди. Всичко е на телевизора. Само че звук няма никъде. Не помогна и сканирането за хардуер. Пак рестартирах пак същата работа...Опитах да пусна един филм, тръгна на телевизора, но мишката по неизвестни причини се върна на екрана на лаптопа и на практика загубих команда над плеера. Извадих кабела всичко се върна на лаптопа. Направих ресет в контролния панел, отново рестарт, но промяна няма. Включа ли телевизора на екрана на лаптопа остава само картинката а звукът се чува от него, а не от телевизора...

Май...ще иска нова инсталация...не мога да се оправя с това...

Хм ,пробва ли с по нов драйвер ? Като оставиш в позиция auto select избора на видио чип. Ако технологията не е optimus е добре преди това да инсталираш и по нов драйвер на intel HD 4000 от сайта произвдител.

https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/137938/en-us/

преди 13 минути, barbuncela написа:

@Деф Добре де...какво общо има видео картата с звукът?

Звукът трявба да излезе през HDMI което е свързано с видео картата. Като digital audio HDMI не е наличен. Е възможен е и проблем с Realtek драйвера разбира се ,обнови драйверите за да провериш това.

Capture-122.jpg

Link to comment
Сподели другаде

преди 57 минути, Деф написа:

 

Зарежи! Омаза се тотално, След драйверите за видео картата, тръгва завърта кръгчето и до там, черен екран.  Утре ще го преинсталирам. Ако стане добре, ако не...да върви по дяволите. Омръзна ми от неща дето не вървят. Ще си купя нов!

Link to comment
Сподели другаде

преди 12 минути, barbuncela написа:

Зарежи! Омаза се тотално, След драйверите за видео картата, тръгва завърта кръгчето и до там, черен екран.  Утре ще го преинсталирам. Ако стане добре, ако не...да върви по дяволите. Омръзна ми от неща дето не вървят. Ще си купя нов!

Зареди драйвер да купуваш нов лаптоп няма смисъл. Влез под сейфмод ,деинсталирай драйвера на intel и nvidia ,както и на realtek HD аудио инсталирай най новите драйвери и най вероятно ще се оправят нещата.

PS: Ако имаш време опитай с Windows 10 ,той си изтегля нужните драйвери през Windows update което спестява главоболия с драйверите.

Link to comment
Сподели другаде

преди 17 минути, Деф написа:

Ако имаш време опитай с Windows 10 ,той си изтегля нужните драйвери през Windows update което спестява главоболия с драйверите.

Това бях решила. Въпреки че мразя десетката! Ама утре, че след малко ще ме питат: "Мамче ще ядем ли?" :)

 

Link to comment
Сподели другаде

преди 18 часа, Деф написа:

 

С 10 още по-зле. Явно лаптопа е заминал. Тия дни вземам заплата, свалям му рама и хардовете и в  кофата за боклук. Аман от боклуци. Новото си е ново! :)

 

Link to comment
Сподели другаде

преди 1 час, barbuncela написа:

С 10 още по-зле. Явно лаптопа е заминал. Тия дни вземам заплата, свалям му рама и хардовете и в  кофата за боклук. Аман от боклуци. Новото си е ново! :)

 

Инсталираха ли се драйверите през Windows update ? Ако не са ще постна линкове към драйверите да ги инсталираш.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...