Jump to content

Лаптоп Леново ThinkBook 15-IIL спря да работи изведнъж


Препоръчан пост

Както го оставих на бюрото  със затворен капак-заспиване, и след 20 мин. не се включва въобще. Не върти перката, не свети диодчето че е включен към захранване. А е включен. И батерията мисля че име ток, и захранването пробвах и работи. Отварях го, но не знам какво да му правя. Не се включва въобще.

 

Спешно се нуждая от съвет.

Link to comment
Сподели другаде

Разглобих го. Все едно не идва ток до него. Извадих хард диска, изключих батерията, извадих и батерийката заВIOS-а, и след 20 минути го сглобих и тръгна.

Какво може да му е било?

Link to comment
Сподели другаде

Опитът ми с лаптопи не е голям, но на базата на описанието, може би някой от кабелите, които си разкачил и след това свързал отново, не е правил добър контакт. При проблем с дънна платка и/или BIOS обикновено има някаква реакция, най-малкото диодът за това, че захранването е свързано, би трябвало да работи. Поне това ми е предположението.

Link to comment
Сподели другаде

Оказа се ча бутона за включване не работи. Чак сега забелязах че не свети(моя е с пръстов отпечатър и отстрани свети), натискам и нищо не се случва. 

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам не е в гаранция. Ако бутонът не работи физически, може би някой по компетентен сервиз ще може да измисли някакво адекватно решение.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...