Jump to content

Компютърно захранване ADK - 500W


Препоръчан пост

Здравейте хора! 

Ами втори път прави този номер...Компа е стар FOXCONN. Има един хард от 250gb и едно SSD (Нахална съм нали? 😀) Естествено с ХР. За какво го ползвам ли? Ами стари мои полезни програми и старите ми игри. Дето им трябва ХР без особени изисквания. Видео карта няма. Няма и DVD четец, тоест откачен е, че нещо много тропаше пък и за какво ми е в този свят на флашки!

Компа оня ден не тръгна...за втори път...Ново захранване...35 лв. сега работи! 

Но се питам дали дъното не прави нещо? На включено захранване, окъсявам power sw на дънната платка...никакъв ефект! А като окъся към маса зеления на главния конектор, вентилаторите тръгват, но до тук! Меря изходните напрежения +5 +12 има ги. Огледах естествено цялата платка на захранването. Друго не знам... Прави го за втори път тоя дефект!? Компа е на 16 години, пето захранване е това. Първите две си изгоряха съвсем официално, ама аз съм си виновна де...само котлон не бях включила към компа. Последните две по описания начин. Да кажем на разтояние...2 години. Просто повече не тръгва? Аз толкова го и ползвам де,ама... Страх ме е за дъното! Има ли начин да се разбере? Без сервиз де! Ще ме вземат на майтап с този стар комп!

Благодаря! 

Link to comment
Сподели другаде

Малко не разбрах...

Налага се периодично да сменяш захранващи блокове, защото системата в един момент отказва да стартира?
След поредния „инцидент“ си направила следните тестове и не си открила проблем, но си купила ново (пето) захранване и сега всичко е наред

Link to comment
Сподели другаде

преди 4 часа, Night_Raven написа:

Малко не разбрах...

Налага се периодично да сменяш захранващи блокове, защото системата в един момент отказва да стартира?
След поредния „инцидент“ си направила следните тестове и не си открила проблем, но си купила ново (пето) захранване и сега всичко е наред

Съвсем точно си разбрал! Оригиналния захранващ блок и втория аз ги съсипах, претоварих ги. Но 3 и 4 и 5 тия ги купих точно защото системата отказва да стартира!

Link to comment
Сподели другаде

Досега не съм попадал на случай, когато дънна платка да „убива“ захранващи блокове, но е възможно да се случи, макар и да е доста малко вероятно. По принцип, захранващите блокове си имат най-различни защити за подобни ситуации, но ако наистина купуваш такива за 30-35 лева, е направо чудо, че изобщо издържат 2 години. Също така не е изключено да има и проблеми със самата електрическа мрежа. Колкото по-некачествена е тя, толкова повече се вгорчава живота на захранващия блок, а ако той сглобяван в час по трудово в Китай, няма как да издържи дълго време така или иначе.

Моят съвет е всъщност да монтираш най-накрая някакъв поне малко сносен захранващ блок.
Можеш и да измериш напрежението в контакта в някой пиков час през денонощието, за да видиш доколко електрическата мрежа създава проблеми, макар че и да има такива, няма да има много какво да се направи.

Link to comment
Сподели другаде

преди 4 часа, Night_Raven написа:

Моят съвет е всъщност да монтираш най-накрая някакъв поне малко сносен захранващ блок.

Сега съм с този https://www.emag.bg/zahranvane-tacens-anima-psu-750w-eco-smart-pci-e-12cm-fan-full-black-apii750/pd/D3KXPVMBM/

То какво и върти...Освен дънната платка и един SSD... Да видим... То компютъра не струва толкова! :giggle: 

Има някакъв лош контакт по платката. Четох това https://stroysystems.ru/bg/stabilizers-and-ups/power-supply-pc-causes-the-breakdown-why-does-not-the-computer-turn-on-and-what-should-i-do-in-this-case.html 

Много ми помогна. Като понатисна платката и държа пуск бутона, компа тръгва. Явно е лоша връзка или спойка, остава да я намеря къде е...

Няма да е лесно де ама...

Ще го видя! Благодаря! :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...