Jump to content

Флашка Silicon power 8GB - проблем с прочетането и


Препоръчан пост

Включвах я в някакъв компютър и си я извадих правилно, но после на моя не се прочете, не се чете и на други два. Явно не е проблема в моя компютър.

Как да я отворя да се съхраня файловете? Проблема е че ми излизат една папка и две файлчета които не се отварят. Какво да и правя?

Ето скрийн шоти:

759_154454_04.12.2023.jpg758_154420_04.12.2023.jpg760_155631_04.12.2023.jpg

Link to comment
Сподели другаде

На мен ми прилича на заразена/криптирана ...

Като начало спри да я бодеш на различни машини да не ги заразиш и тях. Какво беше съдържанието на флашката ? Пак така ли беше - една папка и два файла, или тези са новопоявили се ? Можеш ли да преименуваш папката ? Виждам, че файловете нямат асоциирано разширение. Като стартираш някой от двата системата предлага ли ти вариант с какво да го отвори ?

Пробвай да качиш единия файл тук и кажи резултата - https://www.virustotal.com/gui/home/upload

Link to comment
Сподели другаде

Доста папки и доста файлове. Флашката си беше половина пълна (3GB от 7GB, както е от снимката).

Пробвах да преименувам папката, или и файловете. Не успях, изписваше ми че името е дълго или не може да се преименува. Не може и да се качи на сайта никой от тези файлове.

Опитах се със 7zip да разархивирам файловете и папката не успя, но ми отвори другите два. Ето снимки:

33.png     Без име.png

Накрая я форматирах два пъти и мисля да си я използвам пак. 

Как мислите, не бих иискал да заразя компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен в случая е достатъчно да изтриеш всички дялове през Disk Management и да ги създадеш наново.

Ако искаш специализиран инструмент за зануляване (което понякога се нарича форматиране на ниско ниво), можеш да ползваш HDD Low Level Format Tool. В безплатната си версия е ограничена, но в случая няма да е от значение, защото флаш паметта по всяка вероятност не е бърза, а и е с малък капацитет. След зануляване ще трябва да си създадеш дяловете отново разбира се.

Ако искаш софтуер с повече опции, AOMEI Partition Assistant или MiniTool Partition Wizard ще свършат работа.

 

Link to comment
Сподели другаде

Аз си я форматирах. Ще я форматирам и през Disk Management , но само ако трябва. Но ще го имам в предвид този тулл. Той щеше ли да запази файловете които бяха на нея? 

 

Link to comment
Сподели другаде

Ако вече си я форматирал, няма нужда да го правиш отново през Disk Management. Форматирането няма да е различно. Предложих Disk Management в случай, че искаш да изтриеш дяловете и да ги създадеш наново.

Никое форматиране или зануляване не запазва файловете. Зануляването дори има за цел да заличи информацията на устройството напълно, за да не могат да бъдат възстановена след това. Особено по-комплексното зануляване (disk wipe).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...