Jump to content

Проблем с монитор Dell


Препоръчан пост

Здравейте хора! 

Монитора е това

viber__2023-11-23_10-23-55-648.thumb.jpg.f72c50927be1f632f2313f79f3ad5564.jpg

Купен втора употреба! Естествено с изтекла гаранция.

Проблема. От известно време както си работи и се чуе едно "щтрак" Точно звук от някакво реленце,, и екрана загасне! След 2 секунди отново се запали и кара неопределено време понякога по дълго, по някога по кратко и пак "щтрак"...30 мин...60мин...? Гасне и се пали след 2 секунди. Пробвах го на друг компютър същото прави. Върнах му фабричните настройки, пак така! Друга идея нямам...

Някакви идеи? Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Мониторите не са ми сила, но ако диодът на самия монитор продължава да свети по същия начин, ми звучи като проблем с подсветката. Ако диодът си променя режима на работа, т.е. сякаш мониторът е в standby, най-вероятно е по-дълбок проблем с електрониката.

Така или иначе, според мен ще трябва да го занесеш на сервиз, за да го погледне някой по-компетентен, защото по всяка вероятност и ще се наложи ремонт.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Night_Raven said:

Така или иначе, според мен ще трябва да го занесеш на сервиз, за да го погледне някой по-компетентен, защото по всяка вероятност и ще се наложи ремонт.

Мда...май натам отиват нещата...Защото го отварях, но нищо нередно не видях...Надут кондензатор, съединител, нещо хлабаво...Освен някоя студена спойка, ама знам ли коя...

Благодаря! 

Link to comment
Сподели другаде

21 minutes ago, vesodimov said:

Възможно ли е да е някаква защита от прегряване или друга причина ? При всички положения - сервиз.

Помислих си го това ама кое да е... А и го прави различно като време...Ако прегрява нещо би трябвало да го прави  на равни интервали, или все по-бързо...а си го прави когато си иска. Сега например не е изключвал от 2 и повече часа...

То и в сервиза може да ме отсвирят ако не го направи...кой ще го чака...освен ако е някаква характерна повреда за този модел...

Благодаря момчета!

Link to comment
Сподели другаде

Недей да се мъчиш. Сервизът е затова - да открие проблема и да го отстрани. Мониторът ще остане там колкото е необходимо за да си свършат работата. Успех !

Link to comment
Сподели другаде

On 23.11.2023 г. at 10:39 AM, barbuncela написа:

Здравейте хора! 

Монитора е това

viber__2023-11-23_10-23-55-648.thumb.jpg.f72c50927be1f632f2313f79f3ad5564.jpg

Купен втора употреба! Естествено с изтекла гаранция.

Проблема. От известно време както си работи и се чуе едно "щтрак" Точно звук от някакво реленце,, и екрана загасне! След 2 секунди отново се запали и кара неопределено време понякога по дълго, по някога по кратко и пак "щтрак"...30 мин...60мин...? Гасне и се пали след 2 секунди. Пробвах го на друг компютър същото прави. Върнах му фабричните настройки, пак така! Друга идея нямам...

Някакви идеи? Благодаря!

Здрасти Барб ако проблема не е решен ,когато изгасне дисплея обърни внимание на това дали има картина на дисплея ,като го обърнеш към светлина (лампа или дневна светлина) ако има картина ,но няма подсветка търсиш причина за претоварване на led управлението ,ако няма картина провери за проблем в импулсното.

Не бях влизал тук от години ,обновен форума гледам - поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

преди 3 часа, Деф написа:

Здрасти Барб ако проблема не е решен ,когато изгасне дисплея обърни внимание на това дали има картина на дисплея ,като го обърнеш към светлина (лампа или дневна светлина) ако има картина ,но няма подсветка търсиш причина за претоварване на led управлението ,ако няма картина провери за проблем в импулсното.

Не бях влизал тук от години ,обновен форума гледам - поздрави.

Здравей! Кой беше ти? Ама явно се познаваме! Нямам време за такова упражнение, защото гасне и се пали моментално 2 сек. Но както и да е де. Ще го нося на сервиз да видя колко ще ми искат, че за 120 лв. има втора употреба...готини. Е с леки дефекти по корпусите много важно! 

Благодаря ти!😀 

Link to comment
Сподели другаде

преди 14 минути, barbuncela написа:

Здравей! Кой беше ти? Ама явно се познаваме! Нямам време за такова упражнение, защото гасне и се пали моментално 2 сек. Но както и да е де. Ще го нося на сервиз да видя колко ще ми искат, че за 120 лв. има втора употреба...готини. Е с леки дефекти по корпусите много важно! 

Благодаря ти!😀 

Ако изключва тотално монитора и след това тръгва има най вероятно някакъв проблем в захранването ,сигурно си проверила за прегряващи ИС и транзистори из захранващия блок и main board ? А и друго което ми идва на ум е свързващия кабел от компютъра към монитора да прави проблем.

 

Link to comment
Сподели другаде

преди 14 минути, Деф написа:

сигурно си проверила за прегряващи ИС и транзистори из захранващия блок и main board ?

Да. Даже стоя отворен доста време...Нищо нито загрява нито поне да е съмнително...Изключва...няма време определено... виж за кабела, не съм се сетила, мисля, че имам един ама къде е...Трябва да поровя! 😀

Благодаря ти за идеята! Винаги са ти били полезни съветите! 😀

Link to comment
Сподели другаде

преди 14 минути, barbuncela написа:

Да. Даже стоя отворен доста време...Нищо нито загрява нито поне да е съмнително...Изключва...няма време определено... виж за кабела, не съм се сетила, мисля, че имам един ама къде е...Трябва да поровя! 😀

Благодаря ти за идеята! Винаги са ти били полезни съветите! 😀

Мда, пробвай с друг кабел преди да го пратиш в сервиз :)

Link to comment
Сподели другаде

преди 15 часа, Деф написа:

Мда, пробвай с друг кабел преди да го пратиш в сервиз :)

Ами стана! Не го вярвах ама стана! :forgetit: От сутринта не е изключвал! 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...