Jump to content

Имам работещ суич/рутер CISCO 1800 Series-как да го настроя?


Препоръчан пост

Искам да вляза в настройките и да видя ако ми сменят IP-то от доставчика дали ще трябва да въвеждам там данни и др. А и да видя какво може да се прави.

Намeрих, RS- конзолен кабел. На снимката се вижда къде е включен и от там в USB на компютъра. Инсталира се драйвър за него автоматично. Прочетох че трабва да използвам терминална програма като PuTTY (за Windows) за връзка с компютър и управление ( Telnet client ).

Изтеглих putty-64bit-0.79-installer, и го качих на компютъра, който е свързан с кабела. Но, дали съм на пръв път, -не знам. Сега не ми е ясно какви настройки да направя за да достъпя CISCO-то. Намерих това: https://www.cisco.com/c/en/us/td/docs/routers/access/1800/1801/software/configuration/guide/scg/routconf.html

 

Ако дадете малко съвети, ще ми дойде много добре.

Ето снимки:

post-9788-0-03952300-1696857712_thumb.jpg

 

post-9788-0-23238900-1696857612_thumb.jpg

 

 

post-9788-0-60531200-1696857740_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

На прав път си; опитай да направиш връзка чрез PuTTY с Connection type: Serial и Serilal line: COM1 (в Device Manager би трябвало да се покаже номера на port-а).

Ако ти поиска парола и не я знаеш, в същото ръководство, което си посочил, има описана процедура за възстановяване: Recovering a Lost Password

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Днес чак стигнах и  отделих време за суича. Аз още не проумях кавода настроя на първи екран на PuTTY . А и има едно като второ приложение за генератор на ключ- сигурно е да се лицензира.

 

 post-9788-0-01108600-1698047859_thumb.jpg

 

post-9788-0-63091600-1698047881_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Разгледай тези упътвания:

Access the CLI via PuTTY using a Console Connection и

Connect PuTTY with Cisco Router using Console Cable.

Connection type трябва да е Serial и със съответния COM port.

 

Key Generator-a на PuTTY e за съвсем друго нещо (създаване на цифров ключ за шифроване на връзката) и засега не ти трябва.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...