Jump to content

Купих си нов компютър но от харда системата разпознава само 20 gb ?


Препоръчан пост

Не сме помогнали? В коментар №8 (например) ти споменах някои неща. Ти така и не върна обратно някаква информация.

 

А и не е наша вина, че не носиш на шега и/или критика. :)

Link to comment
Сподели другаде

Ти да не би да очакваше, че ей така магически знаем причините за всички проблеми и винаги има гарантирани решения за всеки един такъв?

 

А и когато няма съдействие от страна на потребителя с проблема (в случая това си ти), е още по-трудно да се диагнозира и реши въпросният проблем. Когато някой предложи решение или нещо, което може да помогне да се открие проблема, е редно потребителят с проблема да опита предложеното решение и да върне обратно някаква информация дали е помогнало или не. А ако няма възможност да се тества предложеното решение, се казва, за да се мисли за алтернативи.

Link to comment
Сподели другаде

Не, защото за твърдия диск може да се каже, че няма драйвър. Т.е. има, но е един и същ за всички твърди дискове и е вграден в операционната система, така че няма как причината да е в него.

Виж, при SATA контролерите положението е различно. Windows си има вграден драйвър, но може да се инсталира и друг, така че потенциално проблемът може да е в този драйвър.

В твоя случай обаче дискът не се засича коректно още в BIOS/UEFI, което е много преди какъвто и да било драйвър да се зареди, така че няма как да е изобщо драйвър.

 

Проблемът трябва да е в самия твърд диск (т.е. не виждам къде другаде освен във фърмуеъра му) или в дънната платка, като при нея допускам, че може да е в самия SATA контролер (чипа или фърмуеъра) или в самия UEFI на платката. Затова и предложих да занулиш настройките на UEFI и да опиташ да смениш режима на работа на SATA контролера, ако има такава опция. Съмнява ме да помогне, но не пречи да се опита.

 

Също така, ако UEFI при теб не е последната версия, може да се опита актуализация. На сайта на Acer не виждам промени по UEFI, които да имат някаква връзка с този проблем, но може и да помогне. Актуализирането на UEFI не го споменах преди, за да не се трупат много предложения наведнъж и защото е по-рискова операция спрямо другите предложения.

 

Може предложенията да не ти се струват нещо особено, но проблемът е странен и рядък, а и компютърът е закупен готов сглобен, т.е. няма как да се отвори и човърка хардуера му, без това да съсипе гаранцията. Това допълнително ни ограничава откъм съвети. А и на мен ми е най-лесно директно да кажа „а, занимавай eMAG с този проблем, това е тяхна работа“, но все пак се опитах да дам някакви идеи. Макар че ако проблемът се окаже по-дълбок, може да няма как да се избегне връщането му до сервиза на eMAG за диагностика и евентуално подмяна.

Link to comment
Сподели другаде

Аз имах също подобен проблем само,че след пре-инсталация.При мен се случи след като бях разделил дяловете и пре-инсталирах.Просто системата не намери другият дял.Реших го по следният начин:>>>Мой компютър>>>десен клик>>>управление>>>управление на дискове, (и там си седяха другите ГБ на дяла(просто системта не го бе създала (незнам как да Ви го обясня)>>>създаване>>>следвах стъпките на програмата и дяла излезе на показ..............

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...