Jump to content

Как да инсталирам драйвери за usb3 на друг компютър?


gydi

Препоръчан пост

Как да инсталирам драйвери за usb3 на компютър с Windows 7 32

 

USB не работят. Няма ps2 портове, няма клавиатура и мишка.

 

Мога да стартирам от флашка операциона система с работеща мишка и клавиатура.

 

Имам инсталациония пакет за USB

 

Някой има ли идеи, начини?

 

Link to comment
Сподели другаде

Как да инсталирам драйвери за usb3 на компютър с Windows 7 32

 

USB не работят. Няма ps2 портове, няма клавиатура и мишка.

 

Мога да стартирам от флашка операциона система с работеща мишка и клавиатура.

 

Имам инсталациония пакет за USB

 

Някой има ли идеи, начини?

Имах същия проблем с един лаптоп,който нямашe USB портове 2.0,а само 3.0. Проблема го реших,като инсталирах Windows10.

Link to comment
Сподели другаде

Интересно е защо не си проверил на сайта на Lenovo, защото там има драйвър за USB 3.0: това и това. Съветвам те да инсталираш и двете.

 

Другият въпрос, който ме измъчва, е защо на тази съвременна система е инсталирана Windows 7, и то 32-битова. Това граничи с безумие.

Link to comment
Сподели другаде

Интересно е защо не си проверил на сайта на Lenovo, защото там има драйвър за USB 3.0: това и това. Съветвам те да инсталираш и двете.

 

Другият въпрос, който ме измъчва, е защо на тази съвременна система е инсталирана Windows 7, и то 32-битова. Това граничи с безумие.

 

Трябва да се инсталира точно определен специален имидж .

Драйверите си ги имам.

Пробвах с run , run once в регистрите да пусна инсталацията на драйверите но не успях.

Копирах драйвери където ми попадне, windows, system32, .\drivers. .\inf

 

Има ли някакъв начин да се каже на windows-a update device drivers ? Нещо да се промени в регистрите и когато зарежа windowsa да update device drivers

Link to comment
Сподели другаде

Това със специалния имидж не го разбрах.

 

Драйвърите трябва да имат разархивирани папки в C:\DRIVERS. Можеш от там отново да стартираш инсталацията, а можеш да ги инсталираш през Device Manager, като ръчно посочиш папката с драйвъритe, която трябва да е подпапката Drivers в основната папка, където се намира Setup.exe.

 

Ако в Device Manager няма неразпознати устройства, провери дали USB 3.0 контролерите са инсталирани коректно. Ако са, тогава значи не би трябвало да има проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Излъгах го компа с една rs232/ серийна мишка дето вървеше само в 3 посоки но достатъчно за да инсталирам usb драйверите. :jokingly:

.....................................................

Специален имидж с доста ограничения и специални служебни програми който секюритито ме задължава да слагам. (което си е правилно)

И се преработва за много пари.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...