Jump to content

Влизането в регистър съхраняващ всяка една услуга на системата.


FreeStyle

Препоръчан пост

След поредното пускане на AutoRuns за рутинно проследяване на данните

в него, ми направи впечатление че целия раздел :

HKLM\System\CurentControlSet\Services

e с включени и работещи компоненти.

Поради тази причина съм го заснел в arn.file формат,

който е в състояние да запознае специалистите във Форума,

с всички стартиращи едновременно с Windows компоненти.

Въпросът ми към всички които разбират от тази материя е,  

да ли е нормално да има наистина толкова много автоматично стартиращи

едновременно елементи в Оперативната система и да ли това не я натоварва. . . !?

 

http://www38.zippyshare.com/v/eNRAkW5o/file.html

Link to comment
Сподели другаде

sidov55/Optium  абе приятелю: Линка не ти е пълен! Опитай със Glyph.

Иначе, защо не видиш във Msconfig=>Startup  какво ти зарежда! Ако има нещо излишно, да го спреш!

Това не може да бъде повод поради който да си "забатача" работата ,

защото аз като Дон Кихот продължавам борбата си с Вятърните Мелници 

по пътя ми:

 

Link to comment
Сподели другаде

Файлът е повреден според Autoruns. Сигурен ли си, че си използвал последната версия на програмата?

Да наистина версията която съм ползувал е стара /v2/,затова

свалих новата /v3/ и ви изпращам информация за "припознаване" от нея:

 

 
Забележка:
Какви са тези "цветни маркировки" в най-новата версия,
подобни на тези в Notepad 2X64 ?
Link to comment
Сподели другаде

Маркираните в жълто обекти са липсващи, т.е. има стойност в регистъра, но файлът липсва.

Маркираните в червено обекти не са цифрово подписани.

 

Има излишни неща определено. Можеш да решиш една част от проблемите, като просто деинсталираш всички „оптимизиращи“ програми от рода на Advanced SystemCare, SpeedUpMyPC и други подобни боклуци.

 

Не разбирам какво разбираш под „нормално ли е да има толкова автоматично стартиращи се обекти“. Това, което виждаш по подразбиране, са всички обекти, които не принадлежат на Windows. И да, нормално е да са много, ако инсталираш доста софтуер. Различните програми могат да добавят различни обекти за автоматично зареждане.

Link to comment
Сподели другаде

Маркираните в жълто обекти са липсващи, т.е. има стойност в регистъра, но файлът липсва.

Маркираните в червено обекти не са цифрово подписани.

 

Има излишни неща определено. Можеш да решиш една част от проблемите, като просто деинсталираш всички „оптимизиращи“ програми от рода на Advanced SystemCare, SpeedUpMyPC и други подобни боклуци.

 

Не разбирам какво разбираш под „нормално ли е да има толкова автоматично стартиращи се обекти“. Това, което виждаш по подразбиране, са всички обекти, които не принадлежат на Windows. И да, нормално е да са много, ако инсталираш доста софтуер. Различните програми могат да добавят различни обекти за автоматично зареждане.

Благодаря ви, за информацията която ми дадохте !

Как да постъпя с маркираните в жълто и червено обекти ?

Мога ли да гласувам доверие от почистващите програми,

само нa CCleaner Pro или на някоя друга  оптимизираща

съвременна програма от рода на SpeedUpMyPC 2016,

която може да "връща обратно" направените вече неудачно промени . . . !? 

Link to comment
Сподели другаде

Маркираните в жълто на теория можеш да ги изтриеш директно (десен клик -> Delete), но е препоръчително първо да се увериш, че няма да има проблеми. За целта просто ги размаркирай и рестартирай. Ако не забележиш проблеми в ежедневната работа, можеш да ги изтриеш.

Маркираните в червено не ги закачай, защото реално си се използват.

 

Лично аз считам всички почистващи и оптимизиращи програми за излишни, като някои са дори вредящи. CCleaner е най-малкото зло, но това не я прави по-малко излишна. Да, може да изтрива временни файлове на повече програми, но не виждам как това е особено нужно. Да речем, че може да се почиства с нея веднъж годишно.

 

Изобщо идеята, че някакъв си там автор/програмист на софтуер знае повече за операционната система и може да я „оптимизира“ по-добре отколкото целия екип от специалисти, който я е създал, е налудничева.

Все едно да се мисли, че Пешо от местния сервиз за автомобили знае повече за Volvo (да речем) отколкото шведите в завода на компанията. 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...