Jump to content

Windows Defender - Искам мнение!


Препоръчан пост

Ок. Възможно е да съм преувеличил. Извинявам се ако съм засегнал някой. Съдейки по отговорите явно има доста хора несъгласни с мен. И все пак продължавам да смятам, че продуктите на ESET, Symantec, Kasperski са много по-надеждни. Не става дума за това че са платени. Считайте, че това е лично мое мнение. В началото на темата се пита добра ли е Windows Defender. Да кажа по меко, ако нямаш друга алтернатива става.

Link to comment
Сподели другаде

Макар и окастрени от възможности безплатните,в съчетание на допълнителни програми за премахване на зловреден код може да се постигнат желаните резултати.

Всъщност дори не всички са окастрени, т.е. окастрени са спрямо платените версии на същата компания, но не задължително спрямо конкурентите си. Например, безплатната версия на avast! предлага повече възможности и екстри от някои платени продукти.

 

Ок. Възможно е да съм преувеличил. Извинявам се ако съм засегнал някой. Съдейки по отговорите явно има доста хора несъгласни с мен. И все пак продължавам да смятам, че продуктите на ESET, Symantec, Kasperski са много по-надеждни. Не става дума за това че са платени. Считайте, че това е лично мое мнение. В началото на темата се пита добра ли е Windows Defender. Да кажа по меко, ако нямаш друга алтернатива става.

Според мен това, че има несъгласни с теб, не значи, че трябва да се извиняваш. Не че пречи, но всеки има право да изрази мнение, стига да не цели да обиди останалите, а когато става въпрос за антивирусни, мнения има колкото искаш, защото там всичко е много относително.

 

Според мен NOD32 също е доста добър продукт. Причината да го считам за такъв е, че се е доказал през годините и че винаги е имал добри резултати. Базирам това на тестовете основно на AV-Comparatives (макар и не само).

Говоря за постоянство. Ако се погледнат резутлатите, ще се забележи, че има компаниите с най-постоянни и стабилни резултати и с най-малко отклонения са Kaspersky Lab и ESET. Имам предвид не само засичане на гадини, но и фалшиви тревоги, производителност, стабилност и т.н.

 

Не че други продукти не са добри. Някои дори за момент имат невероятни резултати, но пък след това имат падения. Ако аз трябва да избирам антивирусен продукт (и за щастие не ми се налага), колко постоянен е той ще е доста важен фактор за мен. Не виждам смисъл да се хвърлям на програма, която в момента се справя страхотно, но след време ще започне да се дъни сериозно.

Link to comment
Сподели другаде

Никога не съм го ползвал това, даже го изключвам. Няма никакъв смисъл от него според мен. Има си достатъчно безплатни защити, че точно тази да се ползвал.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...