Jump to content

Проблем с опера 12.15 - липсва в резултати от търсения с гугъл опцията "Превод на страницата"


Препоръчан пост

Здравейте, може ли някой да помогне за старата опера 12.15 - изчезна ми във всички резултати от гугъл, опцията срещу всеки резултат "Превод на страницата", и не мога да я върна колкото и да се мъча. С преинсталиране на браузъра не успях да я върна също. Помня че преди време пак ми се появи този гаден проблем, и тогава нещо с някакви локализации беше свързано, и го оправих някак си, но за съжаление не помня как по-точно.

Link to comment
Сподели другаде

От доста време не използвам Opera 12, но ако не се лъжа, това е направено умишлено от страна на Google. Евентуално може би ще можеш да добавиш същата или сходна функционалност с някое разширение.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven, ако не ти е проблем, можеш ли да ме ориентираш горе-долу какво да търся като име? По-принцип аз имам инсталирани 2 разширения за превод:

 

1. Translator - от sailormax

 

2. Translate - от richtr

 

но и 2 те не изкарват тази опция.

 

Защо да е умишлено? Аз ползвам и новата опера, но си държа много и на старата, и в новата този проблем го нямам - срещу всеки резултат тази опция я има.

Link to comment
Сподели другаде

Не мисля, че мога да те ориентирам, защото, както вече споменах, отдавна не използвам Opera 12. Също така не използвам и никога не съм използвал въпросната опция за превод.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте, 

 

Ползвам Опера 33.0 и Windows 7. Имам проблем с vbox7, клиповете не тръгват.Плеърът зарежда, но когато дойде момента да тръгне клипът се виждат само снежинки. Също имам проблем и с този сайт https://www.tiberiumalliances.com/home. Преди съм играл, но сега когато се опитам да вляза в Светът, в който играя, страницата крашва. Не знам какво става. Преинсталирах flash player, изчистих кеша и хронологията, дадох reset  опера flags, рестартирах браузера, но нищо не помага. С IE10 мога да глевам клиповете в vbox, а с хром играя играта без проблеми. В другите сайтове с Опера 33.0 например  novsport.bg клиповете си сървят без проблеми. Освен това понякога като зареждам някой страниця ми излизат някакви чери полета, който като скролна изчезват. Странно.

Моля, ако някой може да помогне, ще съм благодарен.

Link to comment
Сподели другаде

спрях разширенията, рестартирах браузера и отново същото нещо. Плейърът във vbox просто дава звездички, все едно стар телевизор включен, на празен канал

Link to comment
Сподели другаде

Опитай отново да преинсталираш Adobe Flash Player. Деинсталирай текущата версия, след което се увери, че инсталираш най-новата. Всичко това при спрян браузър.
Link to comment
Сподели другаде

Здравей Night Raven,

 

Дейнсталирах flash player-а. Влизам в Опера, от там във vbox7 и резултатът е същия. Влизам приз IE във vbox и мога да гледам клиповете без проблеми. В sportal.bg мога да гледам клиповете от репортажите на мачовате през IE - например http://www.sportal.bg/video.php?video=81801 , докато в Опера този клип не тръгва, тръгва само рекламата преди клипа и след това нищо не тръгва - екрана на преъра стои черен и само се върти скролчето, че зарежда. Не излиза съобщение за грешка и нещо такова.

 

Дейнталирах Опера и избрах да запази user data. Сега при новата инсталация - 

Version:

33.0.1990.58 

същият проблем и в спортал и във вбокс. Сега ще инсталирам и най-новия flash  и ще пиша пак за резултата.

 

При инсталиран flash http://www.novsport.com/video1711271_1017.html в Опера върви без проблем, преди без флаш изобщо не зареждаше плеър на тази страница и страницата беше празна. През IE не върви... Инсталирах  flash за IE - сега клипът върви и няма проблеми.

При инсталиран в момента flash горепосоеният клип в спортал бг не търгва отново в Опера. http://vbox7.com/play:2ce91fbac0  - този клип в vbox също не тръгва и дава същите снежинки. Преинсталация на flash я направих при затворени всички браузери. Версия на flash player - You have version 19,0,0,226 installed - от сайта на адобе проверка през Опера.

 

https://prodgame17.alliances.commandandconquer.com/328/index.aspx - през Опера когато се опитва да зареди Светът в който играя страницата крашва, както преди. Прези 6-7 месеца съм игра през Опера и нямаше никакви проблеми. Не знам какво става с тази Опера.

 

Клипчето от спортал бг, мога да го гледам без проблеми и в Chrome.

 

P.S. Това мнение сигурно го редактирах 10 пъти докато описвам нещата :)

Редактиран от Armageddon
Link to comment
Сподели другаде

Предполагам защото имаш Мозила и тя ползва NPAPI плъгин. Мисля че Опера не го поддържа от 25 версия. Всъщност има настройка във flags  за това, но не мисля че идва от там проблема при мен. Нещо друго е, но не знам какво все още. Иначе благодаря за включването.

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам защото имаш Мозила и тя ползва NPAPI плъгин. Мисля че Опера не го поддържа от 25 версия. Всъщност има настройка във flags  за това, но не мисля че идва от там проблема при мен. Нещо друго е, но не знам какво все още. Иначе благодаря за включването.

 Здравей! Опитай инсталиране на PPAPI версията защото и при мен няма проблем с линковете ти ( 34.0.2036.2 Dev.), но имах такива - дори speedtest.net не ми тръгваше докато не го инсталирах. Шота на kolev.k ,може би, потвърждава същото.Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...