Jump to content

Търся мнения и отзиви за Panda Free Antivirus 2016 16.0.1


Препоръчан пост

Здравейте, искам да чуя вашето мнение за Pandra Free Antivirus 2016 16.0.1, защото търся стабилна и безплатна антивирусна програма и за сега съм се спрял на нея.

Link to comment
Сподели другаде

Windows Defender е безплатна и стабилна антивирусна програма, вградена в уиндоуса ти. По-ефикасно за теб е да използваш AdGuard, който да те предпазва от опасните сайтове с лоша репутация. Друг вариант - не използваш антивирусна, а вместо това използваш виртуално приложение, при което всяко стартиране на компютъра, системата да се зарежда непокътната (запечатана). :)

Link to comment
Сподели другаде

Може би ще е редно да се извиня от името на Zig Zag, който е прочел „Panda Free Antivirus“ като „Windows Defender“. Не знам как ги е объркал, след като не звучат или изглеждат изобщо сходно.

 

Личното мое мнение е, че безплатната антивирусна на Panda е приемлива, но нищо особено. Лично аз не бих се спрял на нея.

Link to comment
Сподели другаде

Безплатната Panda е малко протеворечива.

От една страна засича добре (главно заради облака) и има добра защита от phishing сайтове (макар защитния тулбар да е дело на Blekko, което си е потенциално нежелано приложение).

От друга страна, освен изскачащите реклами подканващи към снабдяването с пълната версия на panda има и доста орязани функции (като една от най-важните от тях е премахването на DataShield модула, който служи за защита от криптиращи вируси). Та, ако ще се ползва тази програма препоръчвам да се комбинира с програма за защита от криптобацили като CryptoPrevent или Comodo Firewall (които обаче съвсем не са за начинаещи).От безплатните намирам 360 Total Security за по-добрия избор и вече има и модул за защита на папки от криптобацили - Data Hijacking Protection

 

Just my 2 cents. :)

Link to comment
Сподели другаде

Може би ще е редно да се извиня от името на Zig Zag, който е прочел „Panda Free Antivirus“ като „Windows Defender“. Не знам как ги е объркал, след като не звучат или изглеждат изобщо сходно.

 

Просто теглих чертата на Panda и предложих това, което имаме в наличност, а то никак не е зле. Плюс - > една антивирусна ако ми вряка на всяка фалшива тревога, това означава че аз трябва да стана антивирусна вместо нея и да преценявам кое какво е. Долу картинката имаме напълно безвреден кеймейкър, в който въвеждаш потребителско име и кликваш да направи запис в регистрите, който запис инак трябва да се получи при активация онлайн. :)

Вече няма свестни антивирусни, освен Kaspersky - най-истинската програма! И Микрософт се справят чудесно, почти на същото ниво.

 

http://i59.tinypic.com/10en408.png

Link to comment
Сподели другаде

Windows Defender може и да не е никак зле, но потребителят може би използва Windows 7, където ще трябва да използва Microsoft Security Essentials, която не е на нивото на Windows Defender в Windows 8/8.1/10.

 

А и изрично беше искано мнение за Panda Free Antivirus.

Link to comment
Сподели другаде

Приятели, първо моля да ме извините, че се забaвих с отговора,работя с Windows 7 и  около половин година използвах Avast, който редовно обновявах и веднъж месечно правех пълно сканиране с него,но преди 10-тина дни изведнъж се оказа,че 40 гига байта от диск C, където е Windowsa са заети по не обясними за мен прични и след ново пълно сканиране Avast ми показа, че няма заразени файлове.Това ме наведе на мисълта,че вероятно програмата пропуска вируси.Премахнах Avast и инсталирах  ESET Smart Security трайл версия за 30 дни.След пълно сканиране с ESET програмата откри 40 заразени обекта с различни гадинкии. След пълното им отстраняване  компютърът ми работи много по-добре,но тъй като не мога да си позволя да платя за ESET се спрях на безплатната Panda тъй като из разни сайтове прочетох,че последните 2-3 месеца е номер 1 от free врерсийте и понеже  държа на вашето мнение пуснах това питане и съобразявайки се с вашето мнение  Panda отпада.След още четене из форумите съм пред дилемата пълен пакет на Comodo antivirus + firewall или Avira Antivirus Free + Comodo firewall или 3-ти вариант антивирусна и firewall-a  на  Windowsa да стои.Firewall-a на Windows е бил пуснат през цялото време докато използвах Avast .Какво да избера ? И ако не ви е омръзнало да пишете  ако може малко  помощ при настройките на по-сполучливия вариант.Още веднъж моите почитания и благодарности към всички отзовали се на молбата ми.

Link to comment
Сподели другаде

Ами аз вече ти казах, но ти пак питаш. Може би пак трябва да напиша за да прочетеш пак. Запечатваш системата и си "тръгваш". :) Прекалено много си играеш и няма кое да ти компенсира напрежението, времето и нервите. :look:
Link to comment
Сподели другаде

От безплатните няма нито една, която да ме е впечатлила. Вярно е, че през последните месеци Panda Antivirus се справя добре, но това не значи, че тази тенденция ще се запази. Ако гледаме постоянаство и винаги добро представяне, то програмите са две: Kaspersky AntiVirus и ESET NOD32 Antivirus. Има и продукти, които някои месеци се справят страхотно, но други не, и евентуално редуват периоди на добро представяне с периоди на не толкова добро представяне. Единствено двете гореспоменати са постоянни, което за мен е голям плюс.

 

Иначе не виждам проблем да си инсталираш някоя безплатна антивирусна и ако не ти хареса, да я деинсталираш по някое време. Няма да си затворил някакви пари в покупка. Дори Panda Antivirus не би била лош избор. Няма антивирусна, която да не пропуска.

Link to comment
Сподели другаде

От безплатните няма нито една, която да ме е впечатлила. Вярно е, че през последните месеци Panda Antivirus се справя добре, но това не значи, че тази тенденция ще се запази. Ако гледаме постоянаство и винаги добро представяне, то програмите са две: Kaspersky AntiVirus и ESET NOD32 Antivirus. Има и продукти, които някои месеци се справят страхотно, но други не, и евентуално редуват периоди на добро представяне с периоди на не толкова добро представяне. Единствено двете гореспоменати са постоянни, което за мен е голям плюс.

 

Иначе не виждам проблем да си инсталираш някоя безплатна антивирусна и ако не ти хареса, да я деинсталираш по някое време. Няма да си затворил някакви пари в покупка. Дори Panda Antivirus не би била лош избор. Няма антивирусна, която да не пропуска.

Това е абсолютно вярно. Безплатните антивирусни не стават. Аз винаги съм работел с ESET NOD32 Antivirus и смятам, че е една от най-добрите в много отношения.

Link to comment
Сподели другаде

Никъде не съм казал, че безплатните антивирусни не стават. Това, че не са ме впечатлили не значи, че не стават. Моите изисквания са високи все пак. А и има безплатни антивирусни, които са доста по-добри от някои платени.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...