Jump to content

Проблем с bios


Препоръчан пост

Здравейте, доста неща изчетах, но решение за моя проблем не намерих. Та така ... имам компютър, който не е първа младост и не е от най-мощните, затова след спиране поддръжката на xp се замислих и реших да пробвам някои от дистрибуциите на linux, като pc linux lxde. Направих live cd, но при опит да настроя компютъра да зареди от сд-то, не ми се получава. Отворих bios, който при мен е ami p1.30 изобщо не ми дава избор коя операционна система да избера. Моля за съвет как да направя тази настройка

Link to comment
Сподели другаде

Ако кажеш каква е дънната платка, ще се дадат по-точни инструкции. В противен случай можеш да потърсиш опция Boot priority или нещо такова. Евентуално е възможно да има и меню за еднократно стартиране от даден носител, което да се извежда с конкретен клавиш. Възможно е дори да го пише някъде на екрана кой е този клавиш.
Link to comment
Сподели другаде

Не съм много компeтентна в тази област, така че ако не давам правилната информация предварително се извинявам. Дънната платка е ASRock P4Dual-915GL. С del излезна екран, но на него няма избор между хр и cd устройство, по-надолу пише F8, но и с него излиза меню, в което няма нищо като boot, bios feature, advanced setup или нещо подобно

Link to comment
Сподели другаде

Настройките на устройствата зареждане се намират в секция Boot на BIOS. Там за 1st Boot Device си избери оптичното устройство, а за 2nd Boot Device избери твърдия диск. Ако имаш повече от едно оптично или твърд диск, ще трябва да им регулираш приоритетите от подменютата Hard Disk Drives и CD/DVD Drives отдолу. Ако имаш само едно оптично устройство и един твърд диск, няма да има нужда от това.

Запазваш настройките и излизаш от BIOS (F10 -> Enter).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...