Jump to content

Как да разбера каква ми е видео картата ?


Препоръчан пост

Добре, явно наистина не разбирам от захранване затова ще помоля да ми предложите някое захранване на което ще мога да си сложа нова видео карта и този процесор.

Link to comment
Сподели другаде

Магазин? Бюджет за видео картата и захранващия блок? За какво ще се използва системата?

За магазин не знам да кажем jarcomputers видео картата нещо от рода на NVIDIA GeForce GTX 660, пари за захранващия блок до 100 лева, а системата ще се използва предимно за игри затова и искам да сменя процесора и видео картата (За видео картата не съм сигурен дали ще стане на дъното, може да споделите).

Link to comment
Сподели другаде

Chieftec имат някои доста добри модели, но имат и не толкова добри. Т.е. шансът да се нацели нещо по-калпаво е по-голям.

 

Аз силно бих препоръчал Corsair, защото при тях няма как да се попадне на нещо, което да не става. Основно препоръчвам CX серията.

 

Corsair CX430 е според мен най-удачният и оптимален избор в случая. Мощността му не е толкова висока, но трябва да е напълно достатъчна, а и е изпитана и доказана бюджетна серия.

 

Ако си притеснен от недостатъчна мощност и можеш да отделиш още 50-ина лева, тогава вземи Corsair CX500.

 

Алтернативни варианти са моделите от VS серията: Corsair VS450 и Corsair VS550. Те имат по-добро съотношение мощност/лев и на теория трябва да са също толкова добри, но не са чак толкова доказана и изпитана серия, колкото CX, затова я предлагам като втори вариант.

Link to comment
Сподели другаде

На Corsair-ите им липсват защитите

Напротив, имат си всички нужни защити.

 

и са с по една волтова линия.

Няма значение колко на брой са 12-волтовите релси, ако захранващият блок е проектиран както трябва.

По принцип, при по-слабите и бюджетни захранващи блокове бих казал, че е по-добре да се насочи потребителят към такива с една 12-волтова релса, вместо с повече, защото се спестява момента, при който единичната релса е разделена на две и така се елиминира потенциално слабо звено в инженерната верига.

И все пак в конкретния случай разликите на практика са никакви, защото нуждите на потребителя са простички.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...