Jump to content

Inno Setup Silent Install


Препоръчан пост

Изпитвам сериозен проблем при опит да накарам Inno инсталатора да стартира други Inno инсталатори в silent режим. В секция Files инсталационния път е {tmp}.

 

Секция Install Run:

За filename имаме: {tmp}\setup1.exe, {tmp}\setup2.exe, {tmp}\setup2.exe и т.н. За parameters на всеки слагам: \SILENT. В Install Run всеки инсталатор е асоцииран за съответната версия в компоненти, както и в секция Files. Въпреки това след екстракта, инсталаторите които сме избрали се стартират напълно видими. Нещо сбъркано има в тази работа. Колко 99% не съм изпълнил команди?

Link to comment
Сподели другаде

Ключа можеш да го ползваш и като външен - без да рекомпилираш инсталатора. Т.е. ползваш си инсталатора както си е и го стартираш от команден ред заедно с ключа.

Link to comment
Сподели другаде

Да добавя - ако правиш пакет с инсталатори, погледни това:

http://www.wpiw.net/Images/Mainani.gif

Страхотен инструмент за инсталиране на множество продукти.

Връзваш го с Windows Setup, пускаш Windows инсталатора и отиваш на кафе. Като се върнеш всичко е инсталирано.

Link to comment
Сподели другаде

Кофтито е, че компонентите не са за една папка и всеки трябва да отиде в отделни папки на дял "C" Program Files. Та на основния инсталатор не знам как да се настрои за избор кой дял да се използва, защото иначе не питат и си търсят C-то. Дали ще има проблем с буквичката на дяловете?

 

Надявам се, ако Windows е инсталиран на "D", то параметъра {pf} ще означава D:\Program Files?

 

Неприятно е че се вижда "extracting files" процеса във временна папка. Не намерих начин за скриване, а съм виждал инсталатори да го правят без да натрапват на очи какво се случва.

Link to comment
Сподели другаде

/DIR="x:\dirname"

 

С този параметър ми дава грешка, че не намира устройството. Вероятно защото на Wizard конструктора му оказах, че инсталатора не се нуждае от папка. Вярвам, че автоматично намира мястото в системата, пък и няма такова грешно животно. 

Най-големият гъдел обаче е как да "заглуша" процеса на извличане към временната папка? Защото уж ни се даваше екстра за скриване на инсталационния процес, а за извличането никой не се е погрижил да ни спестят подробностите.

 

Много ми станаха въпросите, дано не съм досадил, този ми е единствения и последен. :)

Link to comment
Сподели другаде

Надявам се, ако Windows е инсталиран на "D", то параметъра {pf} ще означава D:\Program Files?

Това, къде е инсталиран Windows не е задъжително да съответства на диска, на който резидира Program Files. Program Files си има собствена променлива и евентуално трябва да се зададе ръчно при променени основни променливи. Windows не може да е инсталиран на D E... винаги е на C.

 

Кофтито е, че компонентите не са за една папка и всеки трябва да отиде в отделни папки на дял "C"

Под компоненти какво имаш предвид? Защо не ползваш default настройките на програмата (ако си пипал струтурата на инсталатора, изтегли си нов "чист")? И пробвай с него само с ключовете на Inno.

 

Най-големият гъдел обаче е как да "заглуша" процеса на извличане към временната папка? Защото уж ни се даваше екстра за скриване на инсталационния процес, а за извличането никой не се е погрижил да ни спестят подробностите.

Я, пак. Нещо не схванах идеята? Искаш да скриеш Развитието на процеса на разопаковането в Temp папката?

/VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES

с тия два ключа пробва ли?

Link to comment
Сподели другаде

Искаш да скриеш Развитието на процеса на разопаковането в Temp папката?

/VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES

с тия два ключа пробва ли?

 

Не става. Все същото е, както на илюстрацията.

 

http://i61.tinypic.com/1zwbyw2.png

Link to comment
Сподели другаде

http://stackoverflow.com/questions/13115878/hide-the-file-names-from-the-inno-setup-progress-page/13116109#13116109

А иначе процесът по инсталирането unattended ли е? Коя е програмата? Може да има специфика на тихата й инсталация?

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ExaFlop, дължа ти едно много голямо черпене човек. :)

То туй дето е много навътре в бранша де не го закачаме, че е за програмистите вече.

Аз подлудих Гугъл търсачката, но ти имаш уникални заложби да знаеш какво търсиш, личи си че имаш опит.

Поздрави на теб и на SoftVisia. :love1:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...