Jump to content

Ревю: ASUS Xonar U7 (USB звукова карта)


Препоръчан пост

Нещо се обърквам.

 

Да не би досега да не си използвал чинчовете? Ако не си, това ти е грешката. Точно това е изходът за предните колони. В такъв случай наистина ще ти трябва подобен кабел на този, който спомена (2 мъжки чинч конектора към 1 женски 3.5мм), който да комбинираш с вече наличния в комплекта към колоните с два мъжки 3.5мм. конектора. Алтернативата е да вземеш готов като този (по-дълъг разбира се).

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 63
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Нещо се обърквам.

 

Да не би досега да не си използвал чинчовете? Ако не си, това ти е грешката. Точно това е изходът за предните колони. В такъв случай наистина ще ти трябва подобен кабел на този, който спомена (2 мъжки чинч конектора към 1 женски 3.5мм), който да комбинираш с вече наличния в комплекта към колоните с два мъжки 3.5мм. конектора. Алтернативата е да вземеш готов като този (по-дълъг разбира се).

 

Правилно си разбрал - просто не знаех, че изходите за предните колони ще са с чинчове и че ще ми трябва такъв кабел. Но ще трябва да потърся явно подобен.

 

П.С. Мерси за бързите отговори и за подробното ревю, което изигра основна роля в избора ми на точно тази карта!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Интересно, но е версия 4.14, докато по-старият е версия 4.16. Сега има два драйвъра версия 4.14.

Знам, че ASUS зависят от C-Media що се отнася до драйвъри, но не знам доколко точно зависят от тях.

 

Колкото и Creative да се дънят понякога и драйвърите им да не са от най-цветущите в някои насоки, поне си ги пишат сами и няма подобни каши от типа „развален телефон“.

Link to comment
Сподели другаде

Това, че са се върнали на 4.14 не ме учудва, защото след версия 1511 на Win10 старите драйвери на U7 проработиха с DDL, но като чели сега поддръжката е по-добра. Пробвах DDL-то на филми, игри, музика и качеството е на ниво. Забелязах, че ако изключа Dolby Home Theater 4 то тогава DDL не преобразува 2 канала в 5.1, а си е стерео, но щом включа DHT4 гласовете на филма се изнасят в центъра и тн., което говори, че работят заедно, защото само DHT4 няма такъв ефект, а по-скоро дава обем и подобрява качеството. Игрите на оптика сега си звучат като на 5.1 direct audio. Важното е, че оптиката може вече да се ползва пълноценно и картата е още по-готина. :)

Другото, което ми направи впечатление е DTS Audio. Не знам дали това е някаква екстра или се поддържа от всички карти.

 

Обаче, причината да пиша поста е нещо, което много ме озадачи. Показал съм на снимките, че до опцията за ASIO са се появили опции за екстрите на U7 Echelon - Sonic Mapper и GX Xear 3! Това е много странно, защото интерфейса на Echelon е съвсем различен и не може да се говори за някакъв остатъчен код и пр.! От начало се зарадвах, че имам нови екстри, но за жалост не функционират и като цъкнa няколко пъти иконите изчезват и си остава само ASIO до рестарт на компа. Това е много странно и не ми дава мира. От къде се появиха и защо?! Echelon е със Sonic Studio и не разбирам какво се случва  :crosseyes1:  Дано да плануват бъдеще за картата, защото е добър продукт и не мисля да я сменям. Знаете ли, дали Sonic Mapper и GX Xear 3 са чисто софтуерен продукт или трябва да има Echelon-Sonic Studio хардуер?

http://img.zamunda.se/bitbucket/Capture5-Copy.PNG

http://img.zamunda.se/bitbucket/DSC_0715g.jpghttp://img.zamunda.se/bitbucket/DSC_0721g.jpg
http://img.zamunda.se/bitbucket/37Capture.PNG

Link to comment
Сподели другаде

За жалост единствените, които могат да отговорят на въпроса, са хората от ASUS. Може да е просто някой от многобройните им бъгове в софтуера. Може изобщо да не трябва да се появяват. Не използвам картата активно в момента, нито имам компютър с Windows 10, та не съм запознат с характерните особености на различните версии на драйвърите, които са публикували.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте, имам питане относно драйвера на картата. Старият драйвер който работи под Win 7 ще стане ли за Win 8.1 и дали ще работи коректно? Ако не кой е драйвера за 8.1?

Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Има си официален драйвър за Windows 8.1 — тук.

 

По-новият премахва някои опции (например Flex Bass), но добавя други (например за микрофона). Можеш да изпробваш и двата драйвъра и да видиш кой ще ти върши по-добра работа, но предполагам, че по-новият ще е по-оптимален, защото малко хора имат нужда от липсващите опции.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

За заинтересованите, от ASUS обявиха наследника на тази карта: Xonar U7 MKII („Mk“ съкращение от „mark“, т.е. версия).

Картата изглежда идентична на външен вид спрямо оригиналната версия. Хардуерът ѝ също не изглежда различен, поне по официални данни. USB чипът е същият: C-Media CM6632A; ЦАП чиповете са същите: Cirrus Logic CS4398 (за изхода за слушалки) и CS4362 (за изходите за колони); АЦП чипът е същият Cirrus Logic CS5361; и т.н.

 

Единствено не е ясно какви ще са операционните усилватели, но най-вероятно ще са същите. Ако не са елиминирали изходящото съпротивление от около 10 Ома на изхода за слушалки, то картата си остава съвсем копие на оригиналната. 

 

За жалост това ми изглежда като опит за „издояване“ на потребителите, пляснали са „MKII“ на стария хардуер и дотам. Най-вероятно разликата е в поддържания софтуер и драйвър, но защо да оправят поддръжката на оригиналната карта, като могат пуснат „нова“ карта с тази поддръжка, за да реализират още продажби. Наистина тъжно, ако е така, но всички доказателства сочат натам.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте,  моля за помощ. Дублира се звукът на предни и задни колони при направени множество тестове /5+1 Surround Sound Test/  намерени в интернет . / звукова карта ASUS Xonar U7  колони Logitech Z506/.

Link to comment
Сподели другаде

Каква е операционната система?

Коя е версията на драйвъра?

Сигурен ли си, че колоните са свързани коректно към звуковата карта?

За какви точно тестове говориш? Дай линк(ове).

Има ли такъв проблем при гледане на видео или слушане на музика?

Link to comment
Сподели другаде

Операционна система windows7, драйвера е свален вчера от сайта на ASUS за windows7, при проба от Control Panel / Sound всички колони се чуват.

Линкове към тест:

https://www2.iis.fraunhofer.de/AAC/multichannel.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Кой точно драйвър си изтеглил? Панелът на звуковата карта като този в този коментар ли изглежда? Ако пуснеш тест на колоните от панела на звуковата карта има ли проблем? Има ли проблем при стерео източници (музика) или е само при 5.1?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...