Jump to content

Препоръчан пост

Операционната система е преинсталирана при смяната на твърдия диск, което значи, че е направено от някой друг (приятел, познат, сервиз). Това автоматично означава, че не е лицензиран.

 

Здравей Night_Raven, позволи ми да не се съглася с теб :

Първо тя казва фирмата, което означава или където работи или фирмата - някоя си, занимаваща се с компютри.

Второ - защо ако е фирма за компютри и поддръжка да нямат и да продават лицензен windows?

Само гадая и предполагам, защото и последното не е за пропуск : тръгва да гаси компютъра, той се ъпдейтва и след това всичко е наред, почти. :)

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Първо тя казва фирмата, което означава или където работи или фирмата - някоя си, занимаваща се с компютри.

Няма особено значение къде.

 

Второ - защо ако е фирма за компютри и поддръжка да нямат и да продават лицензен windows?

Нищо не им пречи да имат лицензирани копия на Windows и да ги инсталират. Има само една мааааалка подробност, която пропускаш — цената, която за най-евтините версии/издания на операционната система кръжи на надморска височина около 200 лева. Вярно, това е крайна потребителска сума, т.е. в нея има вече сложена надценка, което значи, че даден сервиз ще може да получи дадено копие на по-ниска цена, но пък също ще си има своя надценка, която може да включва и труда за инсталация, но може и да не. Каква ще е надценката и какво включва тя всеки търговец си го преценява индивидуално.

Сервизите вземат около 20-40 лева за преинсталация, поне по мои наблюдения. Обясни ми кой сервиз или бизнес като цяло би работил на отрицателна печалба, т.е. загуба. Не че не могат да искат пълната сума, но тогава колко ще са хората, които ще я заплатят?

И това е за OEM копия на изданията, насочени към домашно ползване (Windows 7 Home Premium и Windows 8/8.1 <без думички след номера на версията>). Ако ги заменим с по-скъпи издания и/или Retail версии, цените скачат много.

 

Само гадая и предполагам, защото и последното не е за пропуск : тръгва да гаси компютъра, той се ъпдейтва и след това всичко е наред, почти. :)

Не схващам какво намекваш/имаш предвид.
Link to comment
Сподели другаде

Не схващам какво намекваш/имаш предвид.

 

Не, нищо не намеквам. Просто констатирам, че след като компютъра се е упдейтнал, явно се е оправила програма, като с този упдейт си е набавила липсващото, а "почти то" - че поради някаква причина едно се е оправило, компютъра и се е забавил.

Иначе си прав за цените. :)

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Имам съмнения, че ъпдейтите са блокирали част от приложенията за работа с WMM и затова е излизала грешката й.

Относно споменатите AVS4YOU! Преди 2 години съм констатирал недостатък на AVS Video Editor.

Проблемът идва в това, че движещите се картини се замъгляват. Предполагам, че се дължи на неправилна обработка. Тоест:

Да приемем, че имаш три вида размери. По-голямата цифра е с по-голям размер. Ти вмъкваш картини, чийто размер отговаря на коефициент 10. При вмъкването на картини, те се преоразмеряват (смаляват), за да станат 1:1 със зададената настройка за изходен файл (размера на изходния ти файл е 5). При прилагане на ефекта "близка камера, движеща се по екрана" в размер 3, се прави ъпскейл (увеличаване на малкия размер от 3 към 5. Логиката ми върви в тази насока. Не знам и не съм сигурен как е, но определено имаме замъгляване, резултат от преоразмеряване от малък към голям размер, вместо да се пази оригиналното. Не знам и как е с другите програми, смятам че P2E няма да има този проблем, но не съм запознат и трябва да се пробва. Аз нямам времето за изучаване и експерименти.

Link to comment
Сподели другаде

Само за протокола :yes:

Нещата при мен са много добре. Мovie Maker 2012 е наред! Поне разбрах,че тези”плаващи” видео-подобни  ефекти се водят (съвсем логично) ”Pan and Zoom”

Компа не е по-бавен, както сметнах сутринта, но сякаш имам забавяне  при старт на windows-а.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...