Jump to content

Син екран на Windows7 64 bit


skeptik

Препоръчан пост

Ако има инсталиран драйвер, би трябвало да е с име Intel HD Graphics. Потърси го в списъка с инсталирани приложения и го деинсталирай, ако го намериш.

Също така, изтегли SPTD от тази страница, стартирай инсталацията, кликни бутон Uninstall и рестартирай. Това ще премахне излишния SPTD драйвер, който понякога може да създава леки проблеми.

Бих искал да знам и какви са дънната платка и твърдият диск.

Ако имаш възможност, тествай паметта и твърдия диск. Ако не знаеш как, кажи.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 58
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Редактирах коментара. Бях забравил да добавя линка.

 

След като деинсталираш SPTD, както описах по-горе, отвори списъка с инсталираните приложения и деинсталирай всичко, което започва с или включва в името си:

- Intel HD Graphics (ако не си вече, както вече ти казах);

- Intel Rapid Start;

- Intel Smart Connect;

- Management Engine Interface или MEI.

Рестартирай след деинсталацията на всеки обект, дори и да не ти е било поискано рестартиране.

 

След това инсталирай актуален драйвер за дънната платка. Използвай този. Разархивирай го и стартирай Install.cmd файла.

След това актуализирай драйвера за USB 3.0 контролера. Използвай този. Разархивирай го и стартирай Install.cmd файла.

След това актуализирай драйвера за мрежовата карта. Използвай този.

След това инсталирай драйвер за звуковата карта. Използвай този.

 

Накрая създай нов файл с Autoruns, както направи по-рано и го прикрепки отново в архив, за да видя дали всичко с драйверите е минало успешно.

 

Също така кажи дали имаш празен CD или DVD диск (по-добре презаписваем) или някаква флаш памет. 

Link to comment
Сподели другаде

Всичко по-горе описано го направих . След инсталацията на драйвера за USB 3.0 контролера ,обаче на всеки рестарт се показва товаrun.zip . Kaто цъкна "run " нищо не става и на следващ рестарт отново се появява  . Ето новия файл от Autorun autorunnew.zip . Празен диск имам DVD 4,7 gb  флаш също мога да намеря . 

Link to comment
Сподели другаде

Просто премахни отметката в прозореца и съобщението няма да се появява повече. Като цяло драйверите са актуализирани. Все още е наличен драйверът за вградената в процесора видео карта. Не го ли деинсталира вече? Ако трябва, дай списък с инсталираните приложения.

 

Относно тестовете на паметта и твърдия диск, ще трябва да се създаде стартиращ носител, за да се тества. Затова е по-добре да намериш флаш памет, за да не се прахосва цял диск само за това (освен ако нямаш презаписваем такъв). Така че си избери какво точно ще използваш, за да ти дам конкретни инструкции.

Link to comment
Сподели другаде

Ето от CCleaner само това според може да е karta.zip . Аз мислех ,че е драйвър на процесора и не го пипах . Ще използвам флашка , колко Gb горе-долу трябва да е ? 

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли този инсталатор. Разархивирай го от архива. Свърши флаш паметта. Стартирай инсталатора и следвай инструкциите му, за да създадеш стaртиращ носител. След като го създадеш, е нужно да стартираш компютъра от него. Надявам се знаеш как става това. Ако досега си (пре)инсталирал Windows, би трябвало да си запознат.

Ако успееш да стартираш теста, го остави за поне няколко часа. Ако има грешки, ще се появят в червено.

Link to comment
Сподели другаде

Ок, да инсталирал и преинсталирал съм уин , като през биоса си нагласям да буутва през CD-ROM , само че сега да го наглася през флашката . Предполагам ,че като го направя мога да го пусна и да си тества ,докато съм на уни примерно . 

Link to comment
Сподели другаде

като през биоса си нагласям да буутва през CD-ROM , само че сега да го наглася през флашката .

Да.

 

Предполагам ,че като го направя мога да го пусна и да си тества ,докато съм на уни примерно .

Да.
Link to comment
Сподели другаде

Ето резултати , няма грешки 20150226_171016.rar . Бях го оставил за 5 часа да си тества . Да обясня нещо странно ,не знам дали от това дали може да има сини екрани . Отпред на компютъра имам 2 USB порта ,като единият основно е зает с USB-то за принтера , а другият се използва  за каквото се наложи . Отначало като сложих флашката и нагласих да буутва не тръгваше хвърляше ме в настройките на дъното . Мислех ,че нещо не правя както трябва и реших просто да сменя порта и взе ,че  се пусна теста . Струва ми се малко глупаво ,но не знам . 

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли Windows Drive Fitness Test и я инсталирай. Стартирай я и стартирай дългия тест от бутон Ext Test. Остави го да приключи. Може да отнеме няколко часа, в зависимост от капацитета и скоростта на твърдия диск.
Link to comment
Сподели другаде

Изтегли прикрепения архив и го разархивирай на удобно място. Стартирай програмата като администратор. Кликни бутон Passport, за да се инициализира и разпознае твърдия диск. След това иди на подпрозорец Tests и кликни бутон Start. Изчакай да приключи тестът, направи снимка на прозореца и я публикувай. Понеже това може да отнеме също няколко часа, можеш да го оставиш за през нощта или докато не си вкъщи.

 

victoria_447.zip

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...