Jump to content

Съвет за конфигурация на втори компютър


Препоръчан пост

Регулират си оборотите на вентилатора тези карти, само че по-бавно реагират и не показват оборотите колко са, а само в проценти. Имал съм такава GT 440 на същата база направена като тази. Не е шумна, тези карти не загряват и много.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Това, че няма да показва точните обороти не е голям проблем.

Между другото да се похваля - днес пробвах да отключа допълнителните ядра на моя Феном. :) В началото като че ли БИОС малко се шашна и след него не се появяваше картина. Рестартирах няколко пъти, но след като това не се промени, изключих четвъртото ядро и след това картината се появи. Сега доколкото разбирам процесора ми работи на три ядра, а иначе CPU-Z го показва като четириядрен и със съответното TDP. :(

Link to comment
Сподели другаде

Значи четвъртото е дефектно и ще си караш с 3. Честито, печелиш едно ядро безплатно, а това дава значителен прираст често пъти. Сега остана видеокартата и ще подкарваш безпроблемно повечето игри.
Link to comment
Сподели другаде

По-горе писах, че има едно жужене - надявам се да е от вграденото видео и като сложа дискретната карта да изчезне. Струва ми се, че преди - докато ползвах това дъно като основен компютър - това нещо го нямаше.

Link to comment
Сподели другаде

Не възможно вградената графика да жужи, тя е само част от чипа на сев. мост. Жужат дроселите на външните видеокарти, захранване също може или някой вентилатор.
Link to comment
Сподели другаде

А възможно ли е да жужат/цвърчат дросели от самото дъно? Знам че от разстояние(чак от Чехия) не може да се каже със сигурност - дори аз на място не мога да определя точно дали е от дъното или захранването - всичко е събрано много наблизо. Поне смятам че не е от вентилатор - шума определено е електрически.

Link to comment
Сподели другаде

Дросели на дъното има, да. Не съм чувал или чел досега някой да е установил, че жужат, но допускам, че не е невъзможно. Виж, захранванията си цвърчат някои от тях и се оплакват хората. Примерно е добре да пробваш с друго захранване как ще е. Може един клип да направиш да видим какъв е тоя звук.
Link to comment
Сподели другаде

Ще опитам да намеря/взема назаем друго захранване. Имам Mp3 плейър - надявам се да стане достатъчно добър запис, ако не - тогава с телефона. Къде да кача файла? В dox.bg става ли(пощата ми не е в abv)?

Има една тема за качване на файлове, но последният коментар е от 2011 г.

Link to comment
Сподели другаде

Има такова жужене, ако е от дъното то вероятно са дроселите на VRM. Също може да е захранването, дросели или кондензатори. Същото важи и за външните видеокарти.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте отново.

Вчера пробвах да забавя постепенно вентилатора на охлаждането на процесора като го притиснах малко с пръст и въпросното жужене също намаля и постепенно почти спря. От това си правя извода, че може да се е прецакал лагера. Отгоре не виждам капачка и предполагам, че няма смисъл да се опитвам да го смазвам.

Link to comment
Сподели другаде

Именно. От горната страна няма как, а ако сваля вентилатора, за да опитам отдолу, не знам дали ще мога да го закрепя пак с онези винтчета.

Сега си мисля дали да не върна пак старото дъно и процесор. В единият случай ще взема видеокарта за около 140 лв.(GT 640) и евентуално ще сменя едноядрения атлон с двуядрен от същото поколение за около 30 лв., а в другия - трябва да сменям охлаждането и също да сложа дискретна карта(предполагам, че вградената HD4250 вече се затруднява и от HD видео).

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте.

Може ли някой да даде съвет за тези две охлаждания(или да предложи друго): CoolerMaster Hyper 101 и Alpenföhn Silvretta

На първото пише до 40,8 CFM, което го изкарах около 69,3 м3/ч, докато за второто пише 80 м3/ч. Не съм убеден обаче, че последното е вярно, защото на друг модел от тази фирма - с по-голям(100 мм вместо 92 мм) вентилатор дават 38 м3/ч...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...