Jump to content

Препоръчан пост

Здравей,Night_Raven направих както си написал но се оказа че този линк не работи и ме препрати в началната страница на това което си посочил.поразрових се и намерих там едни драйвери и ги изтеглих после инсталирах и пак нищо.

Вечен не знам какво да правя.

Link to comment
Сподели другаде

Сигурен ли си, че свързваш колоните в правилния жак? Свързан ли е преден аудио панел? Ако да, на него има ли звук? Откъде изтегли Autoruns? От линка, който ти дадох? Нещо сякаш липсват елементи в дневника ѝ. Каква е настройката в BIOS за звуковата карта?
Link to comment
Сподели другаде

Ами до сега като съм слушал музика съм включвал винаги на едно и също място жака.На компа нямам преден аудио панел само отзад си е изхода.А файла го изтеглих от там от където ми показа ти.Не знам дали липсва нещо от елементите в дневника но си работеше нормално другата звукова карта докато и тя не отказа от веднъж .А в BIOS-са не съм барал понеже както казах си работеше всичко нормално и изведнъж спре само дето не разбирам защо не тръгва и вградената звукова карта.А както мисля аз май и тя е сдала багажа и ще ми се наложи да си вземам друга карта за да имам звук.

Естествено  ако съм прав ,затова се обръщам към вас да ми помогнете .

Link to comment
Сподели другаде

Аз преди две години имах такъв проблем.WINDOWS-a не намираше звуковата ми карта,след много мислене реших да сменя версията на биоса.След смяната му с най новата версия ,звуковата ми карта заработи.(Само да уточня че с,windows xp i vista и линукс си имаше звук.)

Link to comment
Сподели другаде

Ок ама аз не съм толкова на вътре в нещата и не знам как да сменям BIOS-са,а и дали това ще помогне да не само да гърмя на празно.И нещо друго ,със този WINDOWS си работеше до последно просто реши изведнъж да спре. Както си работеше картата на един купон и спря,това е загадката за мен.

Link to comment
Сподели другаде

За да е сигурно дали картата е сдала багажа, ще е добре да си направиш диск с някоя по-приветлива дистрибуция на Linux и да я стартираш директно от диска. Трябва да успее да си инсталира драйвера за звуковата карта и да тестваш дали ще чуеш някакъв звук. Ако да, значи картата функционира нормално и проблемът под Windows е софтуерен. В противен случай е възможно да се е стигнало до хардуерен дефект. Подходяща дистрибуция е Unbuntu.

Друг тест е да опиташ да смениш функциите на жаковете на дънната платка, т.е. да прехвърлиш не зеленият жак да е изходът, а да речем синият, и в него да свържеш колоните. Това обаче ще може да се направи само ако драйверът го позволява.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...