Jump to content

Търся програма извличаща информацията от .dat файлове


Препоръчан пост

Срещнах тема със Скайп файлове, но моите са от специфично exe. Като го разархивирам излиза над 1 GB. Има папка с видео VIDEO и със музика SOUND и т.к. ми трябват илюстрациите, правя си извода, че са в папката DATA. В нея (както и в папката SOUND) файловете са във dat формат. Има ли начин по който мога да ги извлека в стандартен формат на изображения?

Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

За извличане на съдържимото на dat* файлове, изтеглени от e-mail понякога използва тази програма http://www.freefileviewer.com/

Ако я използваш, внимавай при инсталацията да не си лепнеш някоя допълнителна crap-програма, която идва с нея.

Link to comment
Сподели другаде

Абсолютно нищо не разбрах. Каква тема със Skype файлове, какви пет лева?

 

Открих във форума тема за dat файлове създадени от Скайп, за която мисля, че Вие бяхте посочили решението. Но в случая, въпреки, че говорим за същият формат, предположих, че е неприложимо.

За извличане на съдържимото на dat* файлове, изтеглени от e-mail понякога използва тази програма http://www.freefileviewer.com/

Ако я използваш, внимавай при инсталацията да не си лепнеш някоя допълнителна crap-програма, която идва с нея.

 

Avira ми спря свалянето заради adware.

Разгледайте по този начин.

 

Първа страница:

Не стана с отваряне с Word, още повече с Notepad.

DAT Tool Version 1.0 изобщо не тръгна (гледам е от 2006 г., сигурно не знае какво е Windows 7)

Не стана с отваряне с програма асоциирана с предполагаемият формат на това, което би се екстрактнало.

Препратката към конвертори беше загуба на време.

По описание свалих като потенциално полезен някакъв Data Extractor. Безполезен в моя случай.

После инсталирах Dragon UnPACK. Пак загуба на време.

После инсталирах datexpl, изписа, че е неподдържан формат.

 

Онова, което опитвах да си спестя е инсталирането на ненужни програми, поемането на риск да се заразя със зловреден код, ровенето в нета, четенето на английски език, загубата на време... в контекста на което остроумието Ви да ползвам търсеща машина е неуместно и безполезно.

Link to comment
Сподели другаде

Открих във форума тема за dat файлове създадени от Скайп, за която мисля, че Вие бяхте посочили решението. Но в случая, въпреки, че говорим за същият формат, предположих, че е неприложимо.

Какво точно искаш да постигнеш/направиш всъщност?
Link to comment
Сподели другаде

Имам едно голямо exe. Разархивирах го и се получиха приложение и 3 папки с имената DATA, SOUND и VIDEO. Т.к. exe-то е презентация, която съдържа видео, музика и изображения (евентуално други неща), логично е да заключа, че в папката DATA се намират изображенията, които искам като самостоятелни файлове. И т.к. в папката DATA има dat файлове, то аз търся начин да ги екстрактна до изображения (png, jpg, gif, tiff или каквото е там).

Link to comment
Сподели другаде

Разширението DAT може да се използва за коренно различни файлове. Т.е. може да има 3 различни програми, които да създават и работят с DAT файлове, но тези файлове да нямат нищо общо един с друг. Просто авторите на програмата са избрали да използват разширението DAT, нищо повече. Трябва да се разбере точно коя програма е създала тази презентация, за да може да се установи евентуален начин да се извлекат ресурсите ѝ. За презентация на Microsoft PowerPoint ли става въпрос?
Link to comment
Сподели другаде

Разширението DAT може да се използва за коренно различни файлове. Т.е. може да има 3 различни програми, които да създават и работят с DAT файлове, но тези файлове да нямат нищо общо един с друг. Просто авторите на програмата са избрали да използват разширението DAT, нищо повече. Трябва да се разбере точно коя програма е създала тази презентация, за да може да се установи евентуален начин да се извлекат ресурсите ѝ. За презентация на Microsoft PowerPoint ли става въпрос?

 

Не е на PowerPoint. Първоначалния файл е 1 exe. Правен е в чужбина, ако това има значение. Жалко, че не може да се установи с коя програма е правен. Мисля, че преди време бях срещал програма, която извлича данни от exe, но ако това което прави е онова, което и разархиватор, то няма да има прогрес по моето желание...

Link to comment
Сподели другаде

Може би отваряш AutoRun, в който някои от файловете са скрити, а ти не си задал да се виждат скрити файлове и папки. Или може би използваш SFX архив, което пак си е едно EXE, създадено от архиватор като WinRAR с възможност да стартира разни файлове, пак скрити. :)

Link to comment
Сподели другаде

... Или може би използваш SFX архив, което пак си е едно EXE, създадено от архиватор като WinRAR с възможност да стартира разни файлове, пак скрити. :)

 

Да, exe-то е саморазархивиращ се архив. Разархивираното е със същият обем, както и архива. Какво казваш, че картинките не са в тези dat файлове??

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...