Jump to content

Търся програма конвертираща SWF в PNG


Препоръчан пост

Имам електронна книга, където отделните страници са отделни swf файлове.

Опитах множество програми, но те се крашват и не се справят.

Опитах и онлайн конвертори, отново неуспешно.

Опитах и декомпилиране, но вместо цялата страница се извличат отделните обекти от нея - картинките и т.н.

Опитах и прехващане на кадър с KMPlayer и GOM Player - отново без успех.

Виждам, че преди съм ползвал SWFPrinterPro, който конвертира флаша до JPEG, но е несъвместим с Windows 7, която имам в момента. Имам спомени, че съм ползвал виртуален принтер, за да записвам като файл, но и вчера опитвах някакъв, но файла не се записваше.

 

Искам да извлека в реален размер, в растерен формат (PNG, BMP, TIFF, изобщо нещо, което няма загуба на информация) тези страници. Можете ли да ми препоръчате начин за това :look:

Link to comment
Сподели другаде

 

Доколкото разбирам това хваща област от екрана. Със същият успех можеше да го снимам с prtscn и да си го слея във Photoshop. В случая флаша e по-голям от екрана и затова търсех по-интелигентен начин да го извлека. Не ще и не ще :blackcat:

Link to comment
Сподели другаде

Нагласи резолюцията на монитора ти да бъде най-огромната! Виж в сложни настройки дали нямаш възможност да зададеш максимално. След това снимай и след снимките си оправи резолюцията.

Link to comment
Сподели другаде

Не, не, на погрешен път сте. За идеята файла си го снимах с prtscn и го слях във Photoshop. Но не това търся. А резолюцията ми е близо до максималната и пак файла е на 4 екрана поне. Просто търсех цивилизован начин да извлека фрейм от флаш. За алтернативи и сам посочих.

Мисля, че виртуален принтер би свършил работа, но с тези, с които пробвах не се получи. С него мога да конвертирам флаша в PDF поне, а него мога да си растеризирам.

Link to comment
Сподели другаде

Защото е голяма детайлна карта. Вероятно в Letter размер.

 

Започнал си да снимаш Google Maps...! Само примерно го давам. И искаш някой да е сглобил програма, която да събира парчетата вместо теб.

Не знам какъв род ти е картата, но работата ми намирисва на нещо от Google Earth или подобно. Извличането на компоненти от флаш е много относителна работа. Трябва да се прегледа файла. Ако ти е удобно, пусни да го разгледаме и да се опитаме да поработим върхи него?

Link to comment
Сподели другаде

Качвам пример. Това е страница от електронна книга публикувана на адрес http://en.calameo.com/

Този е малък като размер в пиксели, мисля, че е 595х842: http://prikachi.com/flash/files/14112J.swf

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...