Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте!

Първо искам да се извиня ако не съм пуснал темата в правилния раздел. Прецених, че тук ще е най-подходящото място, тъй като смятам, че проблема ми е свързан с вируси или по-точно adware.

Когато отворя каквато и да е страница (има някои изключения) ми излизат на различни позиции празни рекламни банери, без да пише нищо на тях.

Отдолу под тях имаше някакви текстове, но не си направих труда да ги запомня.

Първоначално сметнах, че това си е от сайта и при всички е така. Но като забелязах, че нямам такива реклами в тези сайтове като ползвам другият си компютър веднага осъзнах, че това е някакъв вирус.

Като създавам празни .html файлове или посещавам някои страници също се появяват тези реклами.

Постарах се да направя една снимка, която е прикачена. На нея сигурно ще разберете за какво става въпрос.

Благодаря предварително! post-39617-0-97272500-1401882568_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, Night_Raven !

Прикачил съм .txt файл с всички програми на системата.

Забравих да уточня (ако е от значение), че проблемната система е лаптоп и нейната операционна система е Windows XP SP3.

programi.txt

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли AdwCleaner и го запази на работния плот. Стартирай го, кликни бутон I Agree и послед бутон Scan. Изчакай да се сканира, след което кликни бутон Clean. Потвърди с OK на всички прозорци, което ще доведе до рестарт на системата. След рестарта ще се отвори текстов файл. Моля, копирай съдържанието му тук.
Link to comment
Сподели другаде

Здравей отново!

Прикачил съм лог от сканирането с AdwCleaner.

Напоследък забелязах, че след сканирането проблемите изчезнаха и вече не се появяват тези празни реклами където и да е било.

adw.txt

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Моля, някой да ми помогне!

Не разбирам нищо от компютри.

Незнам дали тук е мястото да пиша, но постоянно ми се отварят страници.

Какво да правя? Имам някаква си антивирусна, в която пише, че системата ми е защитена, но явно не е така. Постоянно ми излизат прозорци за исталиране на нещо или реклами.

Моля помогнете ми

Link to comment
Сподели другаде

Моля, някой да ми помогне!

Не разбирам нищо от компютри.

Незнам дали тук е мястото да пиша, но постоянно ми се отварят страници.

Какво да правя? Имам някаква си антивирусна, в която пише, че системата ми е защитена, но явно не е така. Постоянно ми излизат прозорци за исталиране на нещо или реклами.

Моля помогнете ми

 

Моля следвайте инструкциите от тази тема и след това публикувайте логовете от FRST:

Инструкции и съвети за получаване на помощ за премахване на зловреден код

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...