Jump to content

Сравнение на 2 LCD монитора


Препоръчан пост

1 Монитор:

 

BenQ FP91G+ 515.90лв.(с ДДС)

Гаранция: 36 месеца !

19" LCD монитор с резолюция 1280 x 1024. Контраст: 550:1. Светлост: 250 cd/m². Време за реакция : 8 ms. Възможност за монтаж на стена.

 

Features :

· LCD Screen Size: 19"

· Viewing Angle 140/135

· Contrast: 550:1

· Dot pitch: 0,294

· Brightness: 250 cd/m2

· Response time: 8ms

· Display colours: 16.2million

· i Key Auto Adjustment

 

Specifications :

· LCD Size 19"

· Resolution (max.) 1280x1024 (SXGA)

· Pixel pitch 0,294 mm

· Colours 16.2 million

· Horizontal Frequency (Max) KHz 31 - 81 KHz

· Vertical Frequency (Max)Hz 50 - 76 Hz

· Video Bandwidth (MHz) 25 - 135 Hz

· Viewing angle (L/R;U/D) (CR>=10) 140 / 135

· Display Area 376.3 x 301.1mm

· Contrast 550:1

· Brightness 250 cd/m2

· Response time (tr/tf) 8 ms

· Colour temperature Reddish/sRGB/Bluish + user mode

· Input connector D-Sub / DVI

· Power Consumption (Max) 40W

· Power supply Built-in

· Power Saving Mode 2W/240V

· Net Weight 5.1 kg

· Gross Weight 6.8 kg

· Dimensions (HXWXD) 410x422x168mm

· Speaker No

· VESA Wall Mounting Yes (100 x 100mm)

· Swivel No

· Pivot No

· OSD language 8

· i-Key Yes

· Kensington Lock Yes

· Product Colour Silver-Black

 

 

2 Монитор:

 

BenQ FP93G

 

Цена: 499.00 лв.(с ДДС)

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Технически характеристики

Яркост: 300 cd/m2

Цветове: 16.2 million colors

Цветове: Silver-Black

Входове: D-Sub/DVI

Контраст: 700:1

Размери: 496x495x146 mm

Размер на екрана: 19"

Тип на екрана: TFT/LCD

Ъгли на виждане: 140°/135°

Хоризонтална развивка, Hz: 30 - 81 KHz

Максимална резолюция: 1280x1024 (SXGA)

Големина на точката: 0.294 mm

Време на реакция: 6 ms

Тонколони: не

Вертикална развивка, Hz: 60 - 76 Hz

Гаранция: 36 months

Тегло: 5 kg

 

Кой от двата монитора си заслужава да се купи(решил съм на лизинг да си купя монитор),ходих в две фирми и в едната ми казаха че 1ият монитор бил много хубав и си заслужавал и ми казаха че 2ият монитор са го били спрели от продажба,в другата фирма ми предложиха 2ият монитор като доста добър само за 500лв-но лизинга там ми е много неизгоден sad.gif По характеристики сякаш 2ят е по добър по характеристики но във втората фирма ми казаха че го нямат,та кой друг модел по хубав от вторият да си търся пак да е на BENQ и разликата в цените между BENQFP93G и този който ще ми предложите да не е повече от 50 лв по възможност :)

 

Та кой от двата монитора е по хубав и от коя фирма кой монитор да си взема според вас?

Редактиран от mireto
Link to comment
Сподели другаде

По характеристики вторият е по-добър, но най-добре е да ги видиш и двата как работят ако е възможно. Иначе е относително. Това важи за всички монитори разбира се. Бих те посъветвал да прибавиш и Samsung към списъка.
Link to comment
Сподели другаде

Напоследък фирмите, които предлагат монитори увеличават все повече асортимента си с нови и нови модели, всеки един с по-добри качества.

 

Преди време забелязах и нещо друго интересно - даден монитор остарява буквално за няколко месеца и виждаш друг монитор със същите характеристики, но ти казват, че е по-нов, с по-нови технологии, но реално показателите са едни и същи.

 

При теб ситуацията е подобна и моят съвет е да вземеш този с по-добрите характеристики, но преди това задължително ги виж в действие, както те посъветва Night_Raven. Съветвам те да вземеш този, с по-добрите характеристики, защото с това темпо на развитие, първия монитор, за който ти казват, че е по-нов ще бъде стар след два месеца и ще си пак пред същата дилема.

 

Внимавай също така много за сервизното обслужване и за това каква гаранция ти дават от фирмата, защото това според мен е едно от най-важните неща, защото разликите в характеристиките са по-незабележими от гаранционното обслужване ;)

Link to comment
Сподели другаде

Като притежател на монитор BENQ FP91G+ и в същото време тествал другия монитор BENQ FP93G, по ми хареса моя монитор и то главно заради по-точното подаване на полутоновете в червения диапазон.

И двата монитора не са кой знае какво. Като за евтин 19'' монитор си струва цената, но като възможности, определено не ми харесват и двата (освен ако не си притенциозен и си решил да го ползваш за филми и игри. Примерно ъглите им на видимост и на двата монитора са прекалено ниски 140/135 градуса. Друга важна особеност: времето за закъснение при BENQ FP93G е 6мс, обаче е (сиво към сиво), а при BENQ FP91G+ е бяло-черно-бяло и е 8мс. Следващото нещо е, че и двата монитора нямат въртящи стойки. И накрая нещо за гаранцията: и двата монитора с от така наречения pixel error class 2, което на Български означава, че гаранцията ще ти бъде призната ако имаш два съседни изгорели събпиксела или 5 върху целия екран, а не при един.

 

Препоръка: Разгледай Philips и LG, имат доста интересни предложения в същия ценови клас!

 

И нещо за финал: Не ми стана ясно защо са ти казали че BENQ FP93G е спрян от производство, като спряният монитор е BENQ FP91G+

Link to comment
Сподели другаде

Добре след като тези тфт монитори са толква скъпи а не са хубави можеш ли да ми предложиш някои црт монитор на самсунг или филипс до 300лв например :) Редактиран от steliobg
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...