Jump to content

Ще се увеличи ли мрежовата скорост, ако пусна още един кабел?


Препоръчан пост

Става въпрос за NAS D-Link DNS-345 и рутер Tp-Link WR740N. Рутера очевидно е от най-евтините и като прехвърлям файлове от компютъра към NAS, скоростта е 10-11 MB/s(направи ми впечатление, че и като прехвърлям между дисковете в самото устройство, скоростта е пак толкова - сякаш файловете минават през рутера и компютъра "за по-напряко" ;)). Та въпроса ми е ще се вдигне ли скоростта, ако пусна още един кабел - от друг порт на рутера до вторият порт на NAS(устройството има два RJ 45 порта). Четох в ръководството, че с двата ЛАН порта можело да се постигне по-висока скорост или сигурност на връзката, но не ми стана ясно дали ще стане както си го представям. Другият вариант, който обмислям е да пусна кабел от свободният(вграденият) ЛАН-порт на компютъра директно до NAS. Само че пак не знам дали изобщо ще стане така и какви настройки да направя в този случай.

Link to comment
Сподели другаде

Би трябвало да се увеличи скоростта между рутера и NAS устройството, ако ги свържеш с два кабела.

Относно скоростта на трансфер в самото устройство - ще трябва да тестваш, зависи от файловата система, големината на файловете и т. н. т.

Link to comment
Сподели другаде

Свързах втория кабел, но няма промяна в скоростта. Как да променя настройките? В момента е: Static IP

IP address 192.168.1.100

Subnet Mask 255.255.0.0

Gateway IP 192.168.1.1

DNS1 162.168.1.1

DNS2 --------------

 

Всъщност "маската" не трябва ли да е 3 пъти по 255? Не знам кога и как се е получило така.

Имам една опция Link Aggregation: Round Robin, Active Backup, Balance XOR, Broadcast, 802.3 ad, Adaptive Transmit Load Balancing, Adaptive Load Balancing - кое да избера?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...