Jump to content

WI_FI - свързване


Препоръчан пост

имам такова и се чудя антената като е сменяема, колко мощна антена мога да закача на него и изобщо има ли ограничение на това до коко може да е мощна WI-FI антената за да работи нормлно

Link to comment
Сподели другаде

Има законови ограничения за мощността, но ако ще го ползваш като приемник, няма да имаш проблеми.

Технически можеш да свържеш всяка антена, която работи в диапазона 2.400-2.4835GHz, т. е., всяка стандартна 2.4GHz-ова антена - дори и тази.

Link to comment
Сподели другаде

а за предвижване на сигнала до УСБ адаптора ще трябва и кабел към 10 метра - може ли да използвам кабел като на кабелната телевизия 6 мм или да взема друг заради загубите на сигнал

Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай е по-добре да намериш друг начин за тази връзка - с 10 м. кабел ще имаш много големи загуби, дори и кабелът да е качествен. Можеш да закупиш специален кабел, но ще трябва да съобразиш с какви букси да бъде в двата края (според антената и приемника), а и цената му е фактор.

Link to comment
Сподели другаде

какъв да е в магазина има много видове, в магазина за нателити има и коаксиален за магистали дебел около 15 мм, виждал съм и кабел от WI-FI антена до суич кам 100 метра. по тънък бе, но като го срязах да го огледам бе подибен на коаксиален само че доста по тънък, жилото бе от мисля че бе 3 тънки жички изолация и пак оплетка/екраниран, само че по гъвкав и вероятно по устойчив на вътър, и затова се чудя има ли разлика в загубите между вивовете кабели, а в гугъл за високочестотни кабели ми излизат точно с 1 дебело жоло/коаксиален

Link to comment
Сподели другаде

с стикчето много слабо се хваща безплатния нета на общината, свързва ме и като се опитам да направя нещо прекъсва и смятам да си купя една подобна тв антена и да е приспособя за WI-FI, по евтено ще ми излезе, в магазина до нас ми предложеха  такова/панелно за WI-FI да вържа кам стикче но ми казаха 75лв

- Ще се наложе да и сменъм сигурно някои части, а и да си поиграя малко с почлника, така и така ще ходя до магазина поне да кубя всичко каквото ми трябва а конекторите ще са според кабела който верочтно ще сменя

Link to comment
Сподели другаде

Ако наистина ще се занимаваш с поялника, по-добре си направи Biquad Antenna.

Ако ще даваш пари, можеш да си закупиш TL-WA5210G - може да се намери и втора употреба, а върши доста добра работа.

Относно кабела можеш да питаш тук и тук - могат да ти кримпнат кабел с избрана от теб дължина и съответните конектори.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...