Jump to content

128 Kbps или 128KBps


Препоръчан пост

Здравейте, въпросът ми може да е малко неандерталски за някой :look: , но на мен лични ми стана интересно. Примерно Виваком предлагат интернет след изчерпване на "бързите мегабайти"   128 Kbps което означаве килобити в секунда. Знам, че означението на килобайти в секудна би трябвало да е 128KBps или нещо подобно с главни букви. Въпросите ми е има ли приет стандарт за тези означения, който да е със силата на закон или просто нещата са така приети за означение?

Link to comment
Сподели другаде

За да се различават по-лесно единиците за информация, при работа с байт се приема, че втората буква от означението е "B", докато при бит тя е "b".

KBps - Kbps
MBps - Mbps
За допълнителна информация може да разгледате тази тема.
Link to comment
Сподели другаде

Килобита е, не килобайта. Съжалявам, скоростта на интернета ще се ореже до максимум 16 килобайта/сек, което е недостатъчно за комфортна работа в интернет в днешно време. И всъщност през повечето време едва ли ще бъде достижима скорост. Имал съм модем, работата беше леко трагична.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, въпросът ми може да е малко неандерталски за някой :look: , но на мен лични ми стана интересно. Примерно Виваком предлагат интернет след изчерпване на "бързите мегабайти"   128 Kbps което означаве килобити в секунда. Знам, че означението на килобайти в секудна би трябвало да е 128KBps или нещо подобно с главни букви. Въпросите ми е има ли приет стандарт за тези означения, който да е със силата на закон или просто нещата са така приети за означение?

 

За всичко си има установени правила, друг е въпроса, че много хора в Б-я не ги спазват - къде от незнание, къде от равнодушие. Преди повече от 20 г. образованието беше на доста високо ниво, сега е някъде към последните места в световен мащаб. Главната буква "К" в измервателните единици е запазена единствено за единицата келвин, за всичко останало се пише малка буква "к". Така се получава 128 kbps, което е правилното писане и се чете 128 kilobits per second.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...