Jump to content

Алтернатива на MS Office


Препоръчан пост

И LibreOffice и Apache OpenOffice са достатъчно добри безплатни алтернативи на MS Office, като първият е и с превод на български език, както и проверка на правописа. Доколкото ми е известно, Apache OpenOffice няма още превод на българки, както и езиков пакет към него. И двата безплатни пакета могат да отварят форматите на MS Office и да съхраняват документи в тях. Друг е въпросът, доколко коректно се отварят тези документи в MS Office. Доста често са налице несъвместимости във форматирането на текст, графики, презентации..., които не малко пъти са ме докарвали до лудост. Като цяло, в една екосистема, в която се работи само с някой от безплатните пакети - всичко си е OK, но при наличие на масова употреба на MS Office, с присъствие на Libre или OpenOffice само на единични машини..., употребата му може да се окаже сериозен проблем, от гледна точка на съвместимост. Казвам го от личен опит. Силно се надявам безплатните Офис-пакети да добият по-голяма популярност както сред обикновените потребители, така и сред офис- и административните среди.

Link to comment
Сподели другаде

Има и Kingsoft Office Suite Free. Точно колко е добър не знам, защото не съм го използвал, но поне на външен вид и пръв поглед изглежда добре. И е доста по-скромен от OpenOffice и производните му.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...