Jump to content

Търся програма с която ползвам фотокамерата като уебкамера


Препоръчан пост

Ами имам Sony DCS W30 и искам да знам дали ще мога да го ползвам като уебкамерка :) софтуера от диска е много беден. само каталог на снимките предлага. затова се обръщам към вас за помощ.
Link to comment
Сподели другаде

Ами доколкото знам някои фотоапарати могат, но повечето (сигурно около 98%) не могат. Чувал съм, че някои работят без допълнителен софтуер, а на други им трябва такъв, който или е на диска, който идва с фотоапарата, или може да се свали от сайта на производителя.

 

Иначе конкретно за Sony, дали можеш да ползваш фотоапарата като уебкамера, ще го пише или в ръководството, или на сайта на Sony. Много малко от фотоапаратите могат да се ползват като уебкамера.

Link to comment
Сподели другаде

Напротив. Аз смятам, че повечето могат, просто трябва да си инсталира съответен драйвър. Почти сигурно можеш да го намериш на CD то, ако не - на сайта на Sony или друг сайт предлагащ даунлоуд на драйвъри.

P.S.

 

http://img239.imageshack.us/img239/4698/imagekb7.jpg

 

Ако това е апарата то тогава не е Sony DCS W30 ами е Sony Cybershot DSC-W30

Редактиран от Pantockrator
Link to comment
Сподели другаде

Ако това е апарата то тогава не е Sony DCS W30 ами е Sony Cybershot DSC-W30

Ако трябва да издребняваме и да се заяждаме, то апаратът не е Sony Cybershot DSC-W30, а Sony Cyber-shot DSC-W30.

 

Има и друг начин. Апаратът би трябвало да има кабел за свързване към телевизор (с чинч накрайник) и ако имаш ТВ тунер и той има композитен вход, можеш да го ползваш и да прокараш сигнала на фотоапарата през ТВ тунера. Просто идея.

И все пак използването на цифров фотоапарат някак не е оправдано за ползване за уебкамера. Ако се налага, спешно е и е за малко, добре, но иначе е много неудобно - трябва да се сменят батерии или да се купи адаптер.

Link to comment
Сподели другаде

да апаратчето е Cyber-Shot и е много добро:) доволен съм от него

като се има предвид дисплея(2 инча), големината, че и памет има 32мб :)) стигат ми докато си купя карта.

 

ще потърся в книжките и ще ви споделя какво съм намерил :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Преди малко звъннах до Sony България и там ми казаха, че техните фотоапарати не предлагали такава функция. Аз им обясних, че навремето съм ползвал цифров фотоапарата като уеб камера чрез WDM драйвер за поточно предаване на информация, но служителя на Sony ми каза, че те не предлагали такава възможност или не знаел за съществуването й.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

и аз търсих, но нищо ненамерих из книжката.

сега друг въпрос. 4гб поддържа ли това моето фото? в смисъл ще ми пращат памет, а аз незнам дали този модел поддържа толкова много. да знам да казвам ли да ми я купуват.

Link to comment
Сподели другаде

Да подържа - Equipped with 32 MB internal memory for storage, the Sony CybserShot DSC-W30 digital camera supports memory stick DUO/PRO media for expanded storage of upto 4-GB storage. Казвай да ти пращат смело. Само гледай да не ти пратят друг вид , който не върши работа. :lookaround:
Link to comment
Сподели другаде

Да подържа - Equipped with 32 MB internal memory for storage, the Sony CybserShot DSC-W30 digital camera supports memory stick DUO/PRO media for expanded storage of upto 4-GB storage. Казвай да ти пращат смело. Само гледай да не ти пратят друг вид , който не върши работа. :lookaround:

memory stick pro duo :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Да подържа - Equipped with 32 MB internal memory for storage, the Sony CybserShot DSC-W30 digital camera supports memory stick DUO/PRO media for expanded storage of upto 4-GB storage. Казвай да ти пращат смело. Само гледай да не ти пратят друг вид , който не върши работа. :lookaround:

човек моля те дай линк от къде тази твоя информация? понеже днес без да искам намерих http://www.letsgodigital.org/en/news/artic...story_6331.html това. а човека чака да му кажа да взима или не...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...