Jump to content

Програма за проверка на четимостта на Audio CD


Препоръчан пост

Здравейте,

Нуждая се от програма, чрез която да проверя четимостта на Audio CD дискове - дали може да се разчете абсолютно всичко записано. Става въпрос за оригинални дискове.

Link to comment
Сподели другаде

@Вання,

При ImgBurn чрез опцията "Verify disc" ли става? Ако да, какво да избера в двете полета на "Read Speed"?

Не разбрах Tau Analyzer как може да ми помогне, щом проверява дали дисковете са оригинални.

Link to comment
Сподели другаде

Извинявай! Явно вчера в полунощ съм спала :bored: когато съм чела въпроса ти - т.е. нито съм го  разбрала ,нито явно съм го дочела.   

Ако питаш дали  оригинален Audio CD  диск  е четим от край до край ,то май няма как да провериш това с програма. Просто трябва да го прослушаш  или   да го рипнеш. За целта бих ти препоръчала   това да стане с Exact Audio Copy.  Ако програмата открие някаква грешка или зацикли, явно нещо не му е на ред на този диск.   Даден сектор може да не може да се прочете.  Ако се прочете, всичко е наред. Ако не - може би  има разни звукови дефекти.

Това изисква време, но  аз бих постъпила по-този начин.

Темата и на мен ми стана интересна. Ще я следя, защото някой може би ще предложи друго по-удачно  решение!

Link to comment
Сподели другаде

Verify опцията при ImgBurn проверява дали избраните файлове са записани без грешки върху диска. ImgBurn препрочита диска и сравнява информацията на него с оригигиналния източник на данните.

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност, съм пропуснал да уточня, че второто се отнася точно до въпросната опция - Verify Against Image File. Самата опция Verify проверява дали записът е извършен безпроблемно.

 

Колкото до полетата в графа "Read speed" - лявото се отнася за скоростта на прочитане на Data източник, докато дясното се отнася за скоростта на прочит на Audio източник.

Link to comment
Сподели другаде

Проверка на четимостта може да бъде осъществена посредством Verify Disk, като премахнете отметката намираща се пред Verify Against Image File. Реално помислих, че говорите за процеса на проверка след запис на диск (Verify), като поради тази причина не отговорих максимално точно и ясно.

 

Колкото до стойностите на полетата в графа Reed Speed - те зависят изцяло от Вашите предпочитания. Като цяло, когатo няма проблеми с диска, не би трябвало да има значение скоростта.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...