Jump to content

Списък с фирми за компютърна техника


Препоръчан пост

 Здравейте.

Преди време в някакъв форум имаше такава(полезна според мен) тема, в която хората събираха адреси и оценки на фирми за компютърна техника от по-големите градове на страната. Бих искал и тук с помощта на други "колеги" да направим нещо подобно. Аз живея близо до Пловдив и мога да дам информация(да не кажа и препоръки :)) за 4-5 фирми с офис или представител там.

Pic computer

Ardes

JAR computers

Era computer

Smart Systems

Real Vision - техника втора употреба

PC Life - техника втора употреба

 

П.П. Наскоро си продадох монитора, защото бих искал да взема по-голям и от по-висок клас. Тъй като това означава и доста сериозна цена(около и над 1000 лв.), изборът на българският пазар е доста ограничен. Затова ще ми бъде интересно да споделите други(софийски най-вероятно) сериозни фирми с по-богат асортимент и приемливи цени.

Link to comment
Сподели другаде

Ето малко и от мен в София

 

Магазини в София Сервизи София
Link to comment
Сподели другаде

Колега, доколкото виждам си изровил тези линкове от портала start.bg. Не че имам нещо против(все пак си се потрудил вместо мен :)), но идеята ми е не просто да изреждаме всякакви фирми които намерим, а по-скоро такива от които имаме някакви впечатления(ако не лични, поне от втора ръка - от приятели и познати). Например "Алтех" и "Декада"(които аз пропуснах да спомена) имат интересни неща и сайтовете им са добре направени.

Link to comment
Сподели другаде

Да, така е, но реших че би било добре да има всичко накуп за да може да се разглежда. Много съм съгласен с теб, но ще се опитам да дам едно примерче: в София в жк Люлин има един човек от който съм закупувал до момента 10-12 неща(части), и съм много доволен от него, но как да го дам като адрес, като не го знам, а знам къде живее и му имам телефон, а няма как да го обясня на човек който не познава София. Пък и вече онлайн пазаруването си стана нарицателно. Аз бих предпочел, някой като теб или мен или друг потребител да ми дадът готовата информация и да търся след това, но ми е на готово! :)

Определено идеята ти е супер и колкото повече, толкова повече! :) ;)

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък мисля, че в много случаи "по-малкото е повече"(Weniger ist mehr - не знам дали германците са го измислили, но го научих от Auto Bild, когато още не излизаше на български и купувах немските издания, пристигнали с известно закъснение на павилиона между пощата и Тримонциум). Започнах да преглеждам сайтовете - някои изглежда вече ги няма, други представляват интерес само за фирми(зареждане на тонер, изграждане на мрежи, готови конфигурации), някои сайтове изглеждат твърде евтино(да не използвам по-силна дума)...Всъщност мисля, че би било по-добре направо да дадеш главният линк.

Относно онлайн пазаруването - мониторът е едно от нещата, които не бих си купил по този начин. Конкретно за един от мониторите, които ме интересуват открих още една фирма, която го предлага на по-приемлива цена.

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Имах предвид ситуации, в които с "повече" се получава т.нар. "разводняване" - нещо, което правим сега...и което като администратор би трябвало да избягваш. :)

Link to comment
Сподели другаде

 Здравейте.

Преди време в някакъв форум имаше такава(полезна според мен) тема, в която хората събираха адреси и оценки на фирми за компютърна техника от по-големите градове на страната. Бих искал и тук с помощта на други "колеги" да направим нещо подобно.

Значи или аз нещо не мога да разбера или говорим само за вашият монитор, ако е така, то тогава много се извинявам.

Във вашият район има дадени няколко ако мога така да се изразя фирми, които извършват такава дейност, част от които аз изобщо не одобрявам, но не съм направил никакъв коментар (разочарован съм и това е, но си остава за мен) може на друг да му се харесат предложенията. Тогава супер! Нали така?

 

 Затова ще ми бъде интересно да споделите други(софийски най-вероятно) сериозни фирми с по-богат асортимент и приемливи цени.

Е аз съм дал, по-точно съм си направил труда да ги обработя и да ги поставя Софийските фирми и сервизи 83 на брой, като подчертавам го дебело - това не са всички, има още много. Доста сериозни фирми(не всички, но все пак).

И сега започвам да се замислям дали ако бях дал линкове само на 7-8 фирми, то тогава излиза, че щях да съм дал много малко или пък щяха да бъдат нехаресани от някого(без значение кой).

........сериозни фирми с по-богат асортимент и приемливи цени............... - от това което съм учил в чужбина и това, което уча в момента, а и в реалният ми живот, поне за мен хем "Високо качество, хем ниска цена" - поне за мен звучи - "Колкото по-евтино, толкова по-скъпо ми излиза"! (нали, много зависи за какво става на въпрос) - много ясно, че няма да дам 2000 лв. за монитор без да съм видял - ок, това се приема.

Някак си дали аз не съм разбрал, ако е така то ето друг вариант:

Техномаркет

Технополис

Зора

Поздрави

:)

Link to comment
Сподели другаде

 Донякъде очаквах да го приемеш толкова навътре. Опитвах се да кажа по-скоро, че би могъл да си спестиш копирането на толкова много линкове и да дадеш само сайта, в който те са събрани.

...

Във вашият район има дадени няколко ако мога така да се изразя фирми, които извършват такава дейност, част от които аз изобщо не одобрявам, но не съм направил никакъв коментар (разочарован съм и това е, но си остава за мен) може на друг да му се харесат предложенията. Тогава супер! Нали така?

 

...

И сега започвам да се замислям дали ако бях дал линкове само на 7-8 фирми, то тогава излиза, че щях да съм дал много малко или пък щяха да бъдат нехаресани от някого(без значение кой).

........сериозни фирми с по-богат асортимент и приемливи цени............... - от това което съм учил в чужбина и това, което уча в момента, а и в реалният ми живот, поне за мен хем "Високо качество, хем ниска цена" - поне за мен звучи - "Колкото по-евтино, толкова по-скъпо ми излиза"! (нали, много зависи за какво става на въпрос) - много ясно, че няма да дам 2000 лв. за монитор без да съм видял - ок, това се приема.

....

Би ли споделил от кои фирми си разочарован и защо?

Относно качеството и цената - първо съм написал именно приемливи, а не ниски цени. Второ - когато става въпрос за една и съща стока, не върви да кажеш "Това при онези струва повече, защото е по-качествено". Друг въпрос е ако кажеш "Да, цените там са с по някой лев по-високи, но служителите са любезни и компетентни, сайтът е добре направен, магазинът също"...

Техно-магазините можем да ги пропуснем - телевизорите са друг клас техника. :)

Link to comment
Сподели другаде

 Донякъде очаквах да го приемеш толкова навътре.

Здравей Sten,

не, не съм приел толкова навътре, просто се чудех защо не можем да угодим, ако е много - то защо е толкова много, ако е малко - то ма много малко е!

 

 Опитвах се да кажа по-скоро, че би могъл да си спестиш копирането на толкова много линкове и да дадеш само сайта, в който те са събрани.

Ако тръгнем от първият пост - то се започва живея близо до Пловдив, вторият пост е на друг наш колега Stoyannov - за Габрово, значи в тази последователност го караме по градове. Ако приемем че поставя само линка към страницата някак си не върви, защото няма как да го поставя и да напиша например: Ето линк за София - невярно, ако напиша Ето линк за цяла България - отново не е вярно, защото са дадени само няколко града(Казанлък, Пазарджик, Варна и още някой). Това е моята логика, в противен случай би трябвало да звучи на нещо от сорта: Ето ви линк с надеждата да намерите своя град - което за мен е пълна глупост да заблуждавам някого или да го карам да се надява да си намери неговият град!

 

 Би ли споделил от кои фирми си разочарован и защо?

Сега, не винаги съм живял в голям град, напротив в младите си години съм живял в малък град и точно там, а след това и в София ми се случи да отида в една и съща верига фирма - и тръгвайки от супер недостойното им поведение и не чак толкова ниски цени - съм казал, че крак няма да ми стъпи повече! Но, има едно много голямо НО, ако живеем в по-малък град и нямаме голям избор, то тогава се принуждаваме да отидем в някоя от тези фирми, просто защото нямаме друг избор, което изобщо не е за подминаване. А тръгвайки от тук, може пък например във вашият град, там служителите да са прекрасни хора и някак си не върви покрай единичните, да сложим всичките им офиси. Мисля отговорих ти! :)

 

Относно качеството и цената - първо съм написал именно приемливи, а не ниски цени. Второ - когато става въпрос за една и съща стока, не върви да кажеш "Това при онези струва повече, защото е по-качествено". Друг въпрос е ако кажеш "Да, цените там са с по някой лев по-високи, но служителите са любезни и компетентни, сайтът е добре направен, магазинът също"...

Много ще разсеем темата - нека не навлизаме в зоната на цените, затова ще кажа следното: Всеки си определя цената и бюджета с който разполага, влиза търси това, което му трябва, сравнява цени и решава откъде да си закупи желаната стока(част). Разбира се, че няма как да кажа че само защото дадена стока е по-скъпа е по-добра от по-евтината, но същата (като тук подчертавам за 100% еднакви стоки), защото ако човек не разбира и си вземе, как да го кажа "реплика", то тогава нещата са доста различни.

По второто - ......там са с по някой лев по-високи, но служителите са любезни и компетентни.............. - еми тук отиваме в сферата на вкусове, мода, предпочитания и т.н - което отново ни довежда в една посока с доста заключителни коментари, но общо казано - поне за мен -  Всеки прави своя избор и решава откъде и какво да си закупи, според неговите виждания. Аз, вие и останалите колеги и потребители само подаваме информацията. :)

За Техно магазините, просто го дадох като пример! :)

Така, че Sten, всичко е ОК, за мен най-важното е да сме полезни и точни!

Поздрави :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...