Jump to content

Странен проблем с ЛАН карта


Препоръчан пост

Значи проблемът е следният : имам 2 лан карти - вградена в дъното и друга. Имам и 2 компютъра в локална мрежа. До един момент интернета ми идваше през ЛАН картата, която не е вградена в дъното,но по едно време нета спря и в таскбара излезе иконка че кабелът не е пъхнат в лана. Смених кабелите и вече получавах интернет през вградения лан а локалната мрежа беше през другия лан.Тогава всичко работеше нормално. Интересно защо не мога да получавам интернет през невградената карта а локалната мрежа си работи през нея ? :( :(

П.С. с Windows XP SP2 съм ако има значение

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Не съм много сигурен кое свойство на лан картите е отговорно за това, но ако дължината на кабела на интернета до компа ти е прекалено голяма пише че няма кабел. Сигнала е твърде слаб и връзката се губи или нещо такова. При мен е същото положение - вградената ланка си работи нормално, а една добавяна в последствие изписва че няма кабел, когато сложа кабела за нета в нея. За да се избегне това трябва кабела да мине през switch, който усилва сигнала и след това да отиде в ланката. Не знам дали и проблема при теб е такъв.
Link to comment
Сподели другаде

Наистина най-вероятно е от дължината на кабела, и от разстоянието до последния суич/хъб.

Пробвай да настроиш лан картата (от настройките в Device Manager) на 10 mbps Half Duplex, би трябвало да се оправи проблема с изкарания кабел.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...