Jump to content

Записване на аудио диск с Nero


Препоръчан пост

Проблема е в това, че един път се записва и на старата CD уредба се четат песните. Втори път при запис на друго CD се чува шум и пращене - това е при възпроизвеждането.

 

При правене на запис един път ми се запазват записите и новите се дозаписват, друг път старите се затриват и на тяхно място се записват нови и трети път иска RW- диск, а не R- диск при повторен запис.

Link to comment
Сподели другаде

Ако искаш аудио диск да се запише както трябва, ще го записваш в DAO (Disc-at-Once) режим и ще го затвориш. Аудио дисковете (като формат) не са проектирани да са мултисесийни. Записът е препоръчително да става на сравнително ниска скорост - от порядъка на 8х-16х. Избягвай да използваш RW носители, освен ако не ги записваш за уредба, за която си сигурна, че чете презаписваеми дискове. В противен случай рискуваш дискът да не се чете. Така че винаги е по-добре да записваш на обикновен диск. Ако държиш записът да е и качествен (т.е. дискът да издържи дълго, без да се скапе), ще записваш и на сравнително качествени дискове.

Дано това помага. Ако не, доизясни.

Link to comment
Сподели другаде

:peace: Благодаря много, явно сте много напред с материала, защото от Вас научих това, което ми е проблема. Моля да ме извините, но не разполагам с много литература, от която да чета, затова ако пак имам проблем ще пиша.

 

Още един път благодаря за изчерпателният отговор, дано има повече хора като Вас.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 years later...
Явно аз съм много глупава. Правя всичко както е обеснено по горе и не мога да си запиша един прост диск да си слушам в колата. Вече изхабих няколко да пробвам. Стига ми до 5 6 % и после зацикля и ми казва че има грешка при записване и накрая неуспешен запис при скорост 16 и т.н Може ли малко помощ ?
Link to comment
Сподели другаде

1-Виж модела на записвачката си (Мажеш да я видиш от Device manager-два клика с лав бутон-details/последния бутон/ Там ти пише записвачката и най-вдясно на реда е версията) или от програмата на нерото (Nero Info Tool -> Drive)

2-Провери дали си с последната firmware версия за нея (Мажеш да я видиш от http://www.firmwarehq.com/)

3- Ако не си с последната изтегли я и я инсталирай

Как се инсталира firmware:

1) разархивирай рарнатият файл

2) СПРИ всички програми и процеси -включително скайп, торент, интернет. Може да остане само антивиресната

3) увери се, че в DVD устройството няма сложен диск и че шейната му е прибрана;

4) стартирай .exe

5) кликни бутон Update и потвърди на евентуални въпроси дали си сигурена, че искаш да обновиш фърмуеъра;

6) изчакай да приключи флашването;

7) след като приключи флашването ще е нужен рестарт на системата, така че ако флашерът попита дали да рестартира, се съгласи; ако не попита за рестарт, рестартирай ръчно;

Докато тече флашване не прави нищо друго на компютъра и не спирай захранването му.

 

След това пробвай дали отново ще имаш проблем при запис. Ако "да", пробвай с друга записваща програма. Между другото-на какви дискове записваш и винаги ли проблема се появява при около 56 % от записа? Желателно е, ако до сега си пробвала винаги на едни и същи дискове, да смениш марката.

Link to comment
Сподели другаде

Глупости на търкалета! Вання, караш я даже да флашва, което е много опасно ако сбърка фирмуера, защото е безвъзвратно!

Към питащата, не е проблемът в умението ти, нито в програмата, нито в компакт диска ти! Ами проблемът е просто в самата записвачка, изтекъл е живота й. От опит ти казвам. И при нас имаше такова DVD устройство, което зареждаше до 5%, 6% и до там, зацикля. Единсвено можеше да чете, но не да записва. :) След смяна на това устройство няма нито един отказ.

Link to comment
Сподели другаде

Не са глупости на търкалета.

1. Ако се свали погрешен фърмуеър, той няма да може да се флашне. Никой официален флашър няма да флашне неправилно устройство.

2. Дори и да приемем, че би могла да се получи грешка и да се флашне погрешен фърмуеър, не е гаранция, че устройството ще бъде изгубено. Да, възможно е това да се случи, но е и напълно възможно да се окаже поправимо с един обикновен повторен флаш с правилния фърмуеър.

3. Да, напълно е възможно устройството да "умира" и проблемът да е в него. Също така обаче е и напълно възможно проблемът да е точно във фърмуеъра. Може в случая устрйството да е със стар фърмуеър и да не работи добре с носителите, които vani7y използва. Също така е възможно и проблемът да е в самите носители, т.е. да са абсолютни боклуци.

4. Ако приемем, че устройството е на смъртен одър, то тогава какво лошо има да се опита флаш? Дори и да се скапе, то и без това предава богу дух така или иначе.

Link to comment
Сподели другаде

Направих всичко както ми беше обеснено. Инсталирах си последната версия на firmware,обаче отново ми стигна до 5% и ми даде грешка че,записът е неуспешен при скорост 16 и т.н. Благодаря ви че се опитахте да ми помогнете но явно наистина имам нужда от подмяна на устройството :)
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...