Jump to content

Броят на красивите жени ще се увеличава, твърдят учени


Препоръчан пост

Красивите жени на планетата стават все повече, а красивите мъже все по-малко. Изводът е на група учени от Лондон. След задълбочени изследвания те са доказали, че споменатата тенденция е постоянна и тя се предава по наследство на представителките на нежния пол.

 

Все по-красиви жени ще радват окото на бъдните поколения, ако теорията на лондонския екип от учени, начело с доктора по еволюционна психология Саточи Каназава, се окаже вярна.

 

Доказателствата вече са на лице. Те са направени въз основа на мащабно изследване, в което са се включили около 3 000 доброволци. След известен период на търпение и съвестно събиране на данни, се оформила статистиката. Според нея физически красивите и привлекателни двойки родители се сдобиват предимно с женски рожби. Това кара учените да вярват, че именно момиченцата са крайният резултат от съчетанието на красиво оформените тела и лица на майката и таткото. Ако пък при родителите доминират характерните за мъжа качества като сила, ръст и склонност към агресия, най-вероятно е да им се роди момче.

 

Засега авангардните изводи се причисляват към сферата на предположенията. Самите учени твърдят, че боравят по-скоро с впечатления, отколкото със сигурни данни.

 

П.п. чух го по новините и записах колкото се може повече от това, което чух

Link to comment
Сподели другаде

Хихихи!

Стига бе! Ако е вярно това изследване ще кажа с гордост, че имам момиче! :OK:

Само дето не се имам за някаква красавица- изобщо даже, ама сигурно заслугата за страхотната ми дъщеря е на таткото. :yeah:

Link to comment
Сподели другаде

Тази новина и аз я чух снощи, но се замислих колко нелепо звучи това откритие най-вече заради класификацията физически красивите и привлекателни хора...Какво значи да е красив един човек - това, което според мен е красиво и привлекателно за друг може да е отплъскващо и посредствено...А и все пак доста хора имат и момчета, и момичета :blink:
Link to comment
Сподели другаде

Тази новина и аз я чух снощи, но се замислих колко нелепо звучи това откритие най-вече заради класификацията физически красивите и привлекателни хора...Какво значи да е красив един човек - това, което според мен е красиво и привлекателно за друг може да е отплъскващо и посредствено...А и все пак доста хора имат и момчета, и момичета :blink:

 

 

много ми е странно на базата на какви проучвания ги правят тези меко казано странни изводи...

И двамата сте прави, няма как да се определи, кой е по-красив.Всичко е много относително.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
А е що до сега не са напрайли и за мъжете :) ... ахахах,и вианги е ималко красиви жени в целият свят.На наистина всичко зависи от критериите за красота на определеният индивид! ... УаАа прекалено интелигентно са изказах ... , чак се чудя от къде го измислих ... хехе ... Танали сега съм русичък ,и требе да потвърждавам теориите за блондинките и блондините :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...