Jump to content

Редактиране на снимки - програма


Препоръчан пост

Здравейте, дайте някоя идея за лесна и хубава програма за редактиране на снимки от 8МР телефон. Не е нужно де е някаква професионална. Преди време имах една "Фокус Фотоедитор" -добра беше(с малко опции,но лесна и с хубав интерфейс). После си намерих една "Adobe Photoshop Lightroom" - много труден интерфейс, и явно няма да имам сили и нерви да я разуча(при това е и на английски), и не ми допадна... 

Споделете вашите впечатления. Мисля че почти всеки се е опитвал да си поиграе с програмка от такъв тип.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте abracadabra,

има ли някаква "нотка" в споменаването на 8МР телефон?

Ако няма и разглеждаме самата обработка на снимка - то тогава можете да разгледате този вариант или този за обработка на снимки, иначе аз използвам доста старичка версия на Adobe Photoshop 2(която сама по себе си е платена и съм заплатил и за мен е най-доброто)?

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Аз лично ползвам XnView - виевер е, но предлага и някой опции за промени/корекции на снимки, които в повечето случаи са ми напълно достатъчни. В някои случаи прибягвам и до GIMP, като ползвам доста малка час от възможностите на прогрмата, реално.

Link to comment
Сподели другаде

Първо трябва да се вземе предвид за какво точно редактиране става въпрос. Ако то се отнася само до базово редактиране (добавяне на различни ефекти, редактиране на color balance), то по-голямата част от безплатния софтуер ще ви свърши работа. За целта може да разгледате нашия каталог и да изберете софтуер, който Ви допада.

Link to comment
Сподели другаде

Hornil StylePix или Paint.NET ще се справят бързо с базовото редактиране на изображения. И двете са малки и леки, но втората изисква и инсталиран .NET Framework 3.5 SP1

 

За целта може да разгледате нашия каталог и да изберете софтуер, който Ви допада.

Мисля, че е хубаво в каталога да се добави Hornil StylePix

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, Благодаря за съветите. Спрях се на GIMP, -безплатна и според мен достатъчна. Разгледах нета какви са и всички други. Има много добри, но за мен нещо по-лесно е нужно. Благодаря отново!

Link to comment
Сподели другаде

По-скоро за игра. Нищо съществено не искам да правя с тях. От скоро телефон с добър фотоапарат... И, за това искам да си правя малка корекция на някои снимки.

Link to comment
Сподели другаде

За корекции използваме програмата за разглеждане на картинки FastStone Image Viewer Владее абсолютно всичко без лайъри.Всичко необходимо за подготовка и превеждане в спретнат вид на фотосите. Не виждам какво може да ти липсва.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, Благодаря за съветите. Спрях се на GIMP, -безплатна и според мен достатъчна. Разгледах нета какви са и всички други. Има много добри, но за мен нещо по-лесно е нужно. Благодаря отново!

GIMP според мен никога не е бил от най-лесните софтуери за начинаещи. Именно за това дадох Paint.NET и HornilStylePix.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...