Jump to content

Препоръчан пост

Тия дни ще си вземам сателит или по-скоро ще ми носят.

Проблемът е че незнам каква марка е и дори какво представява, но вече имам няколко въпроса:

- Какъв допълнителен хардуер ще ми е нужен, за да могат да гледам телеканалите на монитора си?

- Какво ще ми необходимо за да мога да си записвам тв-програми т.е дали ще ми е достатъчен само един тв-тунер или трябва и нещо друго?

- Някакви съвети, препоръки?

Link to comment
Сподели другаде

Ако не се лъжа, ще ти е нужен само DVB тунер, за да гледаш сателит на компютъра. За записа на телевизия мисля, че тунерът ще ти е достатъчен и ще ти трябва и софтуер.
Link to comment
Сподели другаде

Не разбрах какво ще ти носят. Приемник има ли и ще се гледат ли кодирани програми?

Понеже не съм запознат много-много с тези термини, ще ти напиша това което знам.

 

Сателита ще дойде с една чиния (диаметърът и е около 1.40м) + приемник, но понеже нямам телевизор, искам да го вържа към РС-то и да си гледам програмите на монитора.

Колкото до кодираните програми, бих искал да гледам кодирани програми.

 

 

ПП Ако има нещо друго което съм пропуснал, казвайте!

Link to comment
Сподели другаде

Много си пропуснал или направо нищо не си казал.

 

Това нещо вероятно е изхвърлено защото не става за нищо.

 

За да гледаш нещо ти трябва:

1. Антена - парабола или офсет заедно с окачване. Хубаво е да е полярно за да се сменят спътниците. Самата смяна ръчно или с мотор (още му казват актуатор). Управление на мотора - позиционер. Има ги вградени в приемника и като отделно устройство, като масово отделните не са спрегнати да комуникират с приемника.

2. Конвертор. Задължително от новия тип - четирибандов. Стари конвертори не са подходящи за цифрови програми.

3. Приемник. От старите аналогови няма смисъл. Задължително цифров с разкодиращ модул и четец за карта, макар че почти нищо не остана. Свободните програми са меко казано тъпи в голямата си част. Приемникът може да е и DVB платка в компютъра. Тъсене: SkyStar

 

Не те съветвам по много причини да гледаш с външен приемник на компютъра както си го замислил.

 

Форум по тези въпроси: http://www.dvb-bg.com

Редактиран от Филипов
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...