Jump to content

Ниска скорост на download


Препоръчан пост

Аз принципно не се занимавам с нереалните скорости,които доставчиците дават.

Никога не поддържат обявеното.

Скоро качиха на 25 МБ и единствено съдя по торент клиента...

Стана от 1.8 на 2.8.

А качването май си остана 400-430 кб.

Link to comment
Сподели другаде

Дали проблемът не се дължи на Vivacom-ския ADSL(не си споменал въобще какъв ти е нета) или в самия рутер, някакви негови настройки, или друго. Четох някъде нещо за хардуерен firewall на рутерите на Vivacom.

........Скоро качиха на 25 МБ и единствено съдя по торент клиента...
Стана от 1.8 на 2.8.
А качването май си остана 400-430 кб.

 

Прощавай, но съм убеден, че също бъркаш MB/s с Mbps. Скорост от 25 MB/s ~  200 Mbps е нещо немислимо засега :wink1:

И как така "съдиш"?! Ако правилно разбирам тези 1.8 и 2.8 са в MB/s, нали? Ако ли "да", скоростта ти си отговаря напълно на обявените 25 Mbps.  Въобще скоростите би трябвало да зависят изцяло от следните взаимосвързани условия:

- твоите настройки за скорост на сваляне и качване на торент клиента

- колко сийдъри и лийчъри има свързани с торента и с каква скорост те теглят и сийдват.

Дори в локалната ти мрежа скоростта би трябвало да е по-висока, аз лично съм достигал при сваляне от Бг тракер скорост от 18 MB/s, а съм сийдвал със скорост до 3 MB/s.

За пример - от доставчика ми, покриващ само районите на София и при предплатен пакет от 49 лв. за 6 месеца получавам това:

Българска скорост 45 Mbps

Download/Upload 3/1

Международна скорост 45 Mbps

Download/Upload 3/1

 

Та, затова нещо не те разбирам...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...