Jump to content

Компютъра ми е заразен


Препоръчан пост

  • Отговори 37
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Моля, разберете, че отговарям възможно най-бързо на Вашите запитвания.

 

Изтеглете TDSSKiller

  • Запазете файла на Вашия десктоп.
  • Стартирайте TDSSKiller.exe.
  • Изберете бутона Change parameters.
  • Маркирайте checkbox-а, намиращ се пред Loaded Modules.

Рестартирайте системата, посредвом бутона Reboot Now.

 

Забележка: Системата Ви може да изглежда с по-ниска производителност по време на зареждането на операционната система. Това е напълно нормално и въпросното забавяне ще бъде налице само след този рестарт на компютъра.

  • Изберете бутона Change parameters отново.
  • Маркирайте всички немаркирани checkbox-овете. Този път няма да се налага да рестартирате системата.
  • Натиснете бутона Start Scan.
  • Ако подозрителен обект бъде засечен, изберете бутона Continue. Тук действието по подразбиране е Skip.
  • Ако бъдат намерени зловоредни обекти, то бъдете сигурни, че избраното действие е Cure (избира се от падащото меню) и натиснете бутона Continue.
  • Рестартирайте за да бъде завършена поправката.

Важно: Ако Cure бутона не е наличен, тогава изберете бутон Skip. Не избирайте бутон Delete освен ако не сте инструктирани да направите това.

 

Ще бъде създаден лог-файл в следната директория:

C:\

Намерете лог-файл с име TDSSKiller [Version]_[Date]_[Time]_log.txt и го прикачете към следващия Ви коментар.

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се.Не исках да Ви притесня.Мисля,че програмата нищо не откри.Ето данните:TDSSKiller.2.8.15.0_09.02.2013_11.45.43_log.txt ,TDSSKiller.2.8.15.0_09.02.2013_11.48.44_log.txt
Link to comment
Сподели другаде

Стартирайте системата в Safe Mode режим на работа и проверете дали проблемът е налице. Може ли да обясните малко по-подробно точно какъв е проблемът, защото към момента ситуацията е леко странна.

 

Mоля, качете във VirusTotal следните файлове:

C:\Windows\System32\config.nt
C:\Windows\System32\autoexec.nt
C:\Windows\winstart.bat

Ако бъде изписано File already analysed изберете бутон Reanalyse и кажете резултатите в следващия Ви коментар.

Link to comment
Сподели другаде

Първите два файла не открива зараза.Третия файл не го намирам./

C:\Windows\winstart.bat/.Вируса не ми позволява да да вляза в сервизни настройки,сещо не ме пуска в диспечер на устройствата предполагам да не му премахна драйвера.Проблемите продължават.

 

Забравих да спомена,че когато се опитам да отворя посочените команди ми изписва:MMC не работи с версии по стари от 5.5 на Internet Explorer

Link to comment
Сподели другаде

Изтеглете SystemLook.

  • Запазете файла на Вашия десктоп.
  • Стартирайте SystemLook.exe.
  • Въведете следния текст в текстовото поле на програмата:

:reg
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer /s

  • Натиснете бутона Look за да започне сканирането.
  • След като сканирането приключи ще се отвори Notepad документ, съдържащ резултата от него.

Моля, прикачете този файл към следващия Ви коментар.

Link to comment
Сподели другаде

Нямам бърза работа,но само да попитам: Каква ще бъде следващата стъпка? Оказа се,че вируса е труден за откриване.Надявам се,че не ви притеснявам.Благодаря,че ми помагате.
Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се за забавянето, но трябваше да получа информация за дадени стойности в регистратурата.

  • Меню Start -> Run -> Въведете regedit -> Натиснете Enter.
  • В новопоявилия се прозорец разклонете дървовидната структура по следния начин:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer

  • Десен бутон върху Internet Explorer -> Export.

Запазете файла в директория по Ваше желание.

 

Изтеглете прикачения архив и го разархивирайте в директория по Ваше желание. Стартирайте IE_10_VALUES.reg с двоен клик на мишката. Рестартирайте системата и проверете дали проблемът е налице.

IE_10_VALUES.zip

Link to comment
Сподели другаде

Много благодаря.Проблема се оправи.Програмите които ми казахте да изтегля,от къде да ги изтрия?Не намирам папки в Програми и файлове.И програмата ComboFix от къде да премахна?Файла който експортирах мога ли да изтрия?

 

До колкото разбирам това не е било зараза,а модифициран файл от злонамерен софтуер.

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност, поради някаква причина, няколко ключа в регистратурата липсваха, а те са нужни за правилното функциониране на Microsoft Management Console. Поради това не сте имали възможността да стартирате въпросните опции за конфигуриране на операционната система.

 

Имаме още няколко последни стъпки, които е необходимо да извършим. Използвате ли HitmanPro?

Link to comment
Сподели другаде

HitmanPro преди я използвах,но сега не ми позволява понеже едномесечният безплатен период е изтекъл за съжаление.Програмата е много добра.
Link to comment
Сподели другаде

Въпреки това реших и изтеглих последната версия на HitmanPro.Извърших проверка и за моя радост не откри никакви остатъци от злонамерен софтуер.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...