Jump to content

Търся програма за отчитане скороста на интернет връзката.


Препоръчан пост

Здравейте!

Напоследък имам проблеми с доставчика. След първоначалното зарибяване, услугите станаха непоносими. Отчита скорост 100, а в никакъв случай не е толкова. Знам, че има програма за отчитане на тази скорост/ реална/, но да си призная нямам време да търся сега, а и смятам, че е хубаво да ми препоръчате нещо изпробвано. Просто искам да видя реалната скорост и може би да помисля за смяна на доставчика.

Благодаря предварително! :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, Дани.

Аз програма нямам, но имам 1 сайт който отчита правилно(поне на мен ми е вярно)

Ето го и сайта:

http://www.megalan.bg/item_details.php?id=98

Здравей Кристияне!

Много ти благодаря! :bravo:

Чакам още резултатите, но ще са ужасни като гладам. Имая ли начин от тук да проверя скорост към конкретен сайт- интересува ме локалната мрежа. Флашгет отчита, но незнам доколко мога да му се доверя?

 

tzwaro82 , благодаря ти много! Ще пробвам непременно! :bravo:

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Кристияне!

Много ти благодаря! :bravo:

Чакам още резултатите, но ще са ужасни като гладам. Имая ли начин от тук да проверя скорост към конкретен сайт- интересува ме локалната мрежа. Флашгет отчита, но незнам доколко мога да му се доверя?

 

tzwaro82 , благодаря ти много! Ще пробвам непременно! :bravo:

 

Мисля, че сайта на мегалан не може.

Показва ти само даунлоуд и ъплоуд скороста към българските и чуждестранните сървари.

Пробвай програмата, която предложи tzwaro82.

Аз също съм я пробвал много е добра. :)

 

ПП: Ще потърся нещо за скоростта към определен сайт.

Link to comment
Сподели другаде

Дани, потърсих, но нищо не намерих.

Намерих само 1 интересно нещо в сайта на дата.бг

Логваш се с потребителското име и парола, меню "Статистики", цъкаш на "Вашата Скорост" можете да тествате скоростта си до Data.BG.

Има също така "Вашата връзка"

Разгледай.. Може да ти е от полза.. :|

Link to comment
Сподели другаде

Дани, потърсих, но нищо не намерих.

Намерих само 1 интересно нещо в сайта на дата.бг

Логваш се с потребителското име и парола, меню "Статистики", цъкаш на "Вашата Скорост" можете да тествате скоростта си до Data.BG.

Има също така "Вашата връзка"

Разгледай.. Може да ти е от полза.. :|

Благодаря ти много приятелю. Вече го изпробвах! Истината е, че с тези скорости на доставчика ми направо си плаче за смяна. След първоначалната зарибявка скороста стана повече от ужас. Исках да бъда сигурна, че не бъркам. Вече съм. И благодаря за помоща. Остава да намеря по- добър доставчик. :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Кристияне!

Много ти благодаря! :bravo:

Чакам още резултатите, но ще са ужасни като гладам. Имая ли начин от тук да проверя скорост към конкретен сайт- интересува ме локалната мрежа. Флашгет отчита, но незнам доколко мога да му се доверя?

 

tzwaro82 , благодаря ти много! Ще пробвам непременно! :bravo:

Има много сайтове, които отчитат с колко можеш да теглиш от тях.

но за локална мрежа ( такава където се вижда само от потребители на твоя доставчик ли ) ако е такава....

вариант е ако доставчика ти е направил място от където можеш да си видиш скороста или просто да видиш това което ти предлага като скорости ( ако ти теглиш с по-малко от това което ти дава ) му се обади ....

 

Едит: .... докато съм писал и ти си писала ....

Редактиран от IVAN
Link to comment
Сподели другаде

Offtopic:\ Ее.. защо не се обадиш на доставчика ти?

Или и те като нашия интернет доставчик - "проблема никога не бил в тях"

Виж http://www.thezonebg.com/ и гледай нашите скорости.

Аз съм на Unlimited,32..

Скоростите са повече от трагични 15-20 Кб/сек, вечер 25-30.. Това е българския а международния е.. Ужасен..

Поне сега на есен обещаха, че ще направят нещо и ще качат скоростите за тази тарива остава да чакаме..

Но за малък град като Свищов това е кажи-речи добре ;)

Редактиран от KristiaN
Link to comment
Сподели другаде

Има много сайтове, които отчитат с колко можеш да теглиш от тях.

но за локална мрежа ( такава където се вижда само от потребители на твоя доставчик ли ) ако е такава....

вариант е ако доставчика ти е направил място от където можеш да си видиш скороста или просто да видиш това което ти предлага като скорости ( ако ти теглиш с по-малко от това което ти дава ) му се обади ....

 

Едит: .... докато съм писал и ти си писала ....

Аз все още не съм сравнила скороста в локалната мрежа./ да, такава, която се вижда от потребителите на моя доставчик/ Ще го направя и с програмата на tzwaro82. Ще сравня и с флашгет. Иначе скороста, която заявява доставчикът ми е 100 Mbps. Твърде много се съмнявам да е такава.

Благодаря на всички ви! :)

Кристияне, не се дразни моля! Както сам казваш, проблемът никога не е в тях, ако ги питаш. Затова толкова искам да измеря скороста и в лан мрежата. Когато фактите говорят, незнам кой може да има възражения и дали изобщо може. :)

Link to comment
Сподели другаде

Кристияне, не се дразни моля! Както сам казваш, проблемът никога не е в тях, ако ги питаш. Затова толкова искам да измеря скороста и в лан мрежата. Когато фактите говорят, незнам кой може да има възражения и дали изобщо може. :)

 

Изобщо не съм имал намерение да се дразня :)

Извинявам се, ако си го разбрала погрешно.

Просто исках да ти кажа, да и се обадиш понеже аз така процедирам.

Като има проблем, звъня те казват, че проблема не е в тях тем подобни, щели да пращат хора до у нас да видят дали проблема е в мен и други.

И винаги се оказва, че те са си виновни, но те не го признават. (Говоря за интернет доставчика ми) :-8

Link to comment
Сподели другаде

Иначе скороста, която заявява доставчикът ми е 100 Mbps. Твърде много се съмнявам да е такава.

Благодаря на всички ви! :)

 

Данина, няма как скоростта ти да е 100 Mbps. Тази скорост е максималната за кабела, както и за суичовете, а предполагам и на лан-картата ти (ако не е гигабитова, но дори и да е гигабитова картата ти, пак няма как да стигнеш тези скорости). Т.е. скоростта на пренос на данните е 100 Mbps в цялата лан мрежа и тази скорост се разпределя между всички активни потребители за момента. Освен това ако си измериш и сега и през ноща скоростта на ъп- и даунлоуд ще забележиш големи разлики. Това е така, защото през ноща има по-малко потребители (по принцип). А иначе ако не плащаш за гарантирана скорост няма как да се сърдиш на доставчика си, защото те винаги посочват максимума, който може да се достигне. :)

 

Не знам дали стана ясно какво искам да кажа де :crosseyes1: :crazy:

Link to comment
Сподели другаде

Данина, няма как скоростта ти да е 100 Mbps. Тази скорост е максималната за кабела, както и за суичовете, а предполагам и на лан-картата ти (ако не е гигабитова, но дори и да е гигабитова картата ти, пак няма как да стигнеш тези скорости). Т.е. скоростта на пренос на данните е 100 Mbps в цялата лан мрежа и тази скорост се разпределя между всички активни потребители за момента. Освен това ако си измериш и сега и през ноща скоростта на ъп- и даунлоуд ще забележиш големи разлики. Това е така, защото през ноща има по-малко потребители (по принцип). А иначе ако не плащаш за гарантирана скорост няма как да се сърдиш на доставчика си, защото те винаги посочват максимума, който може да се достигне. :)

 

Не знам дали стана ясно какво искам да кажа де :crosseyes1: :crazy:

Здрасти отново!benzinn, най- големият парадокс в случая е, че деиствително в локала скороста ми е малко над 100. А иначе извън него е ужас 27-28.

Ако трябва да бъда коректна към доставчика си, а аз ще съм както винаги трябва да кажа, че скороста заявена от тях е истина. Лошото е, че в процеса на зарибяване скороста ми в локала достигаше 300- 350 и сега страдам по това време. Иначе, получавам това, за което сме сключили договор. Е, това е. Оказа се, че не лъжат хората. А аз ако искам по- големи скорости ще трябва да плащам доста повече.

KristiaN- няма проблеми приятелю! :OK: Благодаря ти много за участието по темата- беше много полезна информацията, която ми даде и тестовете, които направих.

 

Благодаря на всички, които взеха участие по тематаи ми помогнаха да разбера истината за нещата. :bravo:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...