Jump to content

Въпрос за закупуване на нов хард диск?


Препоръчан пост

А не, такива неща не ми трябват! Инфото лесно ще го прехвърля като използвам за целта компютъра на братовчед ми!

Сегашния хард с който работи компютъра е HITACHI HDS721616PLA320 , а IDE диска е Hitachi HDT72025VLAT80 (не намерих инфо за него в нета), но в крайна сметка съм решил да си взема минимум 1 терабайтов хард и да прехвърля информацията от тия двата, за които вече съм решил да ги продам после!

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

Здравейте! Нов съм във форума и за да не отварям нова тема по същия въпрос бих искал и аз да попитам. Спрял съм се на тези три хард диска, но не знам кой от тях е за предпочитане (като изключим това, че единия е с 500 гигабайта по-голям):
Първия: 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

Втория: 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

И третия: 1.5T SG SATA 6G 64M 7200

 

Не държа на по-големия капацитет, а на качеството и бих искал да знам, кой от тези трите е за предпочитане. Разликите в цените им не са големи все пак, но ако има и по-добър вариант, моля предложете вие.  Бюджета е ограничен за съжаление до 150лв. Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, ...-и аз да се включа тук с въпрос. Понеже планирам да инсталирам на настолния си компютър още един хард диск (понеже сегашния ми е 160ГБ). Та ако поставя един например от 500ГБ да работи заедно с другия, ще товари ли компютъра(например бързина при сърфиране в интернет), или просто да се отрази на компютъра като цяло отрицателно ? Компютъра ми е с 4ГБ РАМ и 3 Г. Херца процесор пентиум4.

Благодаря на отзовалите се. :look:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, ...-и аз да се включа тук с въпрос. Понеже планирам да инсталирам на настолния си компютър още един хард диск (понеже сегашния ми е 160ГБ). Та ако поставя един например от 500ГБ да работи заедно с другия, ще товари ли компютъра(например бързина при сърфиране в интернет), или просто да се отрази на компютъра като цяло отрицателно ? Компютъра ми е с 4ГБ РАМ и 3 Г. Херца процесор пентиум4.

Благодаря на отзовалите се. :look:

Изобщо не се притеснявай за този въпрос! Аз бях с два харда (преди да ми изгори дъното от гръмотевица - има го описано в предните постове) и нямах никакви грижи, а и параметрите на компютъра ми бяха къде по-слаби от на твоя! Да не говорим, че процесора беше едноядрен 1,6 гигахерца и 1 гигабайт рам! Въпроса е дали захранването ще смогне на двата харда, че при мене си се затрудняваше от време на време!

 

@SonyCombo препоръчвам ти първия, а и в момента е много по-евтин от времето, когато пуснах темата   ;)

Но ако искаш изчакай и други мнения по твоя въпрос!

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, много. Значи щом няма да бави компютъра е добре. Само Трябва да видя захранването дали ще стане. Ще проверя какво е, Но аз преди време го разглобих (че нещо ми грееше ли какво беше не помня), и му махнах ламарините и сега си е голо в кутията на компютъра... Та трябва да видя по книжката където го купувах преди 5-6 години ако там пишат.

А като е компютъра с два харда, как излизат на My Computer? Като две устройства нали?

Link to comment
Сподели другаде

Пре мен се показваха дяловете според както ги бях разделил - 160 гигабайтовия на С:/ и D:/ а 250 гигабайтовия - E:/ F:/ и G:/ а DVD-то H:/ Възможно е обаче да ти покаже дяловете на втория хард с букви след сегашната буква на CD/DVD устройството!

Сега съм с един хард, но и с ОС различна от Уиндоус, и тук се показват по имена, които съм им сложил!

Link to comment
Сподели другаде

@SonyCombo препоръчвам ти първия, а и в момента е много по-евтин от времето, когато пуснах темата   ;)

Но ако искаш изчакай и други мнения по твоя въпрос!

ОК, но мисля да изчакам и други мнения!

Все пак искам да разбера кой от двата модела WD Caviar Blue и Seagate Barracuda е по-качествен?

Пак казвам, че не държа на по-големия капацитет, а на качеството, но пък се съобразявам и с бюджета :)

Link to comment
Сподели другаде

ОК, но мисля да изчакам и други мнения!

Все пак искам да разбера кой от двата модела WD Caviar Blue и Seagate Barracuda е по-качествен?

Пак казвам, че не държа на по-големия капацитет, а на качеството, но пък се съобразявам и с бюджета :)

 

На твоя въпрос беше отговорено вече, но ето виж сам (ако случайно си пропуснал да го прочетеш):

 

Лично аз бих не бих се доверил на Seagate в момента. Western Digital и Hitachi обаче са си солидни избори. Ако те устройва да речем 1TB, то бих предложил Caviar Blue на Western Digital или DeskStar 7K1000 на Hitachi.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, видях го този пост, но го пренебрегнах! Мислех, че това е важело за тогава, и за това не му обърнах много внимание. Реших обаче да видя дали няма по-голям хард от 1 терабайт на Western Digital, но от синята серия не видях, а другите зелена, червена, черна и т.н. не знам дали са добри? За сега се спрях на този, но ако някой знае по-добър и с по-голям капацитет ще му бъда благодарен да сподели!

Link to comment
Сподели другаде

Писал си, че не държиш на по-голям капацитет, а сега търсиш повече от 1 TB :). "Черният хайвер" сещаш се, че е сравнително по-скъп - ако не си геймър, не ти трябва. "Червената" серия доколкото знам е за сървъри, така че остава да избираш между син и зелен. Относно качеството - вероятността диска да ти се прецака изведнъж е вече доста малка, но ако имаш чак толкова ценна информация - купуваш(когато можеш) още един диск - външен или вътрешен и правиш резервно копие...

Link to comment
Сподели другаде

Ми не държа на големината, но все пак бюджета е до 150лв., а този синия от 1 терабайт е 113.82 лв и за това се загледах за по-голям, но и този синия ме устройва за сега.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...