Jump to content

Търся програма за почистване...


Препоръчан пост

Търся програма подобна на Auslogics BoostSpeed защото тя ми откри много ама много проблеми над 1000. Та проблемът е, че тя иска да се закупи след определен брой оправяния на грешки. Затова ако знаете някоя програма която може да ми свърши работа ще съм ви много благодарен да ми я кажете която е безплатна.
Link to comment
Сподели другаде

Търся програма подобна на Auslogics BoostSpeed защото тя ми откри много ама много проблеми над 1000. Та проблемът е, че тя иска да се закупи след определен брой оправяния на грешки. Затова ако знаете някоя програма която може да ми свърши работа ще съм ви много благодарен да ми я кажете която е безплатна.

 

Пробвай с тази-http://error-repair-...findmysoft.com/

Link to comment
Сподели другаде

Всички подобни програми са боклуци. Няма програми, които магически да откриват проблеми и да ги поправят. Не се занимавай с подобни неща, защото най-много да си съсипеш системата.
Link to comment
Сподели другаде

Всички подобни програми са боклуци. Няма програми, които магически да откриват проблеми и да ги поправят. Не се занимавай с подобни неща, защото най-много да си съсипеш системата.

Чак пък и боклуци?!?

Аз не бих направил подобно твърдение.

Особено с тази защото съм я пробвал. Имам добро впечатление.

Лесна е за ползване дори и от неопитни потребители.

Link to comment
Сподели другаде

Чак пък и боклуци?!?

Аз не бих направил подобно твърдение.

Особено с тази защото съм я пробвал. Имам добро впечатление.

Лесна е за ползване дори и от неопитни потребители.

Този тип приложения не ускоряват работата на системата по никакъв начин и шансът да отстранят реални проблеми е около 0.1%. Това е в най-добрия случай. В най-лошия случай могат да съсипят системата, като премахнат/променят нещо, което не е трябвало да човъркат.

Така че "боклуци" мисля, че ги описва доста точно.

Link to comment
Сподели другаде

Сама по себе си програмката ерор регистри професионал не за ускоряване работата на операционната система,а е да сканира, идентифицира, почиства и поправя грешките във вашия компютър само с едно кликване. С няколко лесни стъпки, тя ще сканира цялата си регистратура за невалидни записи и предоставя списък на откритите грешки в системния регистър.

Впечатли ме лесното и използване и не е правила проблеми особено да съсипе операционната система.

Очудвам се за негативния отзвук след като на сте я ползвали.

Link to comment
Сподели другаде

Желателно е да четеш внимателно. Никъде не съм казал, че тези програми винаги съсипват системата. Казах, че има вероятност това да се случи. Обикновено това се случва доста рядко, но си остава риск. И когато има риск, но няма възнаграждение, рискът е напълно неоправдан.

Аз пък се учудвам, че директно приемаш, че не съм я ползвал. Вярно, не съм я ползвал продължително, но съм я тествал. Преди време аз също използвах подобни програми, а след като спрях да ги използвам съм тествал доста други. Така че съм запознат какво могат и какво всъщност правят.

 

Тези програми наистина се рекламират като лесни и универсални приложения за отстраняване на проблеми с 1 клик, което разбира се има за цел да залъже наивни потребители. На пръв поглед обяснението звучи логично, но ако човек знае как работи системния регистър и какво правят програмите за поправка/почистване, ще му стане ясно, че ползата от тях е почти нулева. До такива приложения може да се прибягва, ако системата е вече в доста лошо състояние и потребителят е наистина отчаян. Шансовете да се отстранят проблемите са минимални, но ако наистина няма какво да се губи, може да се пусне пробва подобна програма като крайна мярка.

Ако системата е в работещо състояние и няма видими проблеми, то използването на подобни програми е изключително нежелателно, защото (както вече казах) има шанс (макар и малък) да се създадат проблеми, а ползата е буквално нулева.

Link to comment
Сподели другаде

Много прост пример съвсем скоро тествах едно пц с уиндоус хп инсталирано през далечната 2004год.След 3 дена работа нямаше никакви проблеми нито забива нито бави нито нищо.Нямаше много инсталирани програми общо около 10-12.Викам си да инсталирам склеанер(това е единствената програма която ползвам на вс комп)"намери" и изчисти около 300мб файлове при проверка на регистрите ми намери около 500000 грешки при опит за почистване заби програмата и експлорер.ехе и се наложи да рестартирам.И се зачудих при напълно работеща система тея грешки в регистрите откъде са?

Друг пример:Когато бях на рейс на един колега в рамките на няма и месец преинсталирах лаптопа 3 пъти.За да добиете престава ще разкажа подробно..Първия път като ми докара лаптопа имаше само една грешка NTLDR is missing

Press Ctrl Alt Del to Restart викам си нещо уина му бъгнал и направо тръгнах да преинсталирам и какво да видя та то лаптопа няма C и D,а само unallocated space,както и да направих дялове инсталирах всичко пихме по бира и се свърши :).

След няма и седмица идва със същия проблем,викам си явно харда му е пътник и като се прибере в БГ да го смени.Естествено инсталирах всичко наново и качвах филми и музика.Естествено следваха благодарности и бира до 3 часа посреднощ.

Следва най-интересното точно след 13 дена(много добре си спомням) идва със същия проблем.Викам тоя път ще туря хиренса и ще тествам,ако се окаже харда ще инсталираме на външния му диск и ще буутва от там.Като чакаме проверката на диска с многото програми в хиренса го попитах какво др е инсталирам след мен.Отговора му беше фотошоп(и някакви аддони) и някаква програма за "почистване".Накарах го да донесе флашката с програма за да видя коя е тя(след много мърморене)..още като видях името на програма и след 3 успешни проверки на харда без никакви грешки дадах скип на 4-тата програма и смених диска с хп и започнах да инсталирам уина.Последва въпроса защо по дяволите си инсталирал тая прогама (tuneup utilities-забележете,че я пиша с малка буква) отговора беше "видях,че много хора я теглят и че е много добра,дори има с един клик за оправяне на проблемите"точно за това изречение можех да напиша роман пред, който Война и мир щеше да изглежда като басня,а Лев Толстой щеше да застане на колене пред мене.След като преинсталирах за поредн път и направо му забраних да инсталира подобни програми от 13март до миналия месец(последно тогава се чухме с човека)лаптопа си работи.

 

И каква е равносметката от цялата ситуация:

1. 20 часа губене на време в инсталации и прехвърляне на файлове.

2.150ГБ изгубена информация

3.Нерви в излишък

4.Ако беше в БГ 3 инсталции по 20-25 лв

 

Ако не разполагах със софтуер почти 6 месеца между 4 стени(защото аз бях единствения от екипажа със софтуер).Някои ще кажат да ама то не се случва често,не е и нужно да се случват,трябва само веднъж на нужното място и ще проклината всичко и всеки.

А пък друг защитник на тези програми ще ме обвини,че няма как да съм сигурен, че точно тази програма е виновна за проблема.

Link to comment
Сподели другаде

Трябва да се прави разлика между оптимизиращи програми: Advanced SystemCare, TuneUp Utilities, WinUtilities, Glary Utilities и всякакви Sh!t Utilities (от друга тема е копирано), включително Auslogics BoostSpeed и почистващи програми: ATF-Cleaner, TFC, CCleaner, 1-Click Cleaning, Wise Disk Cleaner и т.н. На тази тема сме писали страшно много, за да започваме наново. Извода е, да не се използват оптимизиращи, защото реално нищо не оптимизират - всичко е лъжа-измама. Що се отнася до почистващите, цял Свят използва CCleaner, включително го препоръчват професионалистите от BleepingComputer, заедно с Revo Uninstaller за да се премахнат програми и временни файлове и папки. Произволен пример - ЦЪК. Естествено ако си опитен потребител и сам си правиш инсталациите на Windows, не ти трябва нищо: нито почистваща, нито дефрагментираща програма, нито специален деинсталатор. В крайна сметка като се омаже нещо винаги можеш ръчно да почистиш и/или да използваш специален интрумент или в краен случай да преинсталираш Windows/да възстановиш дял от имидж. Всеки сам си решава! :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...