Jump to content

Има ли в България организация, която да се занимава с нежелани/изоставени животни?


Sten

Препоръчан пост

Става въпрос за котка и две поотраснали котета. Засега се грижим за тях в предприятието, но началството иска да се махнат, а аз не искам да ги оставя да умрат от глад и студ. Да ги взема вкъщи не е подходящо, понеже вече имаме куче, а съседският котарак е наполовина наш и доста нахален ;). Освен това около нас има гълъбари, което също е лошо за котките...

 

Евентуално друг вариант е ако има някакъв по-подходящ сайт, където да изпратя снимки и ако някой ги хареса...

Link to comment
Сподели другаде

Значи от личен опит, да се оплача. Поисках да дам една кучка с две малки кученца които обикаляха около нас в приют за кучета в Пловдив. Още като говорих по телефона се започна с въпроса "каква порода са" Като разбраха, че са "помиярчета", казаха, че "сега" нямало места. При второто ми обаждане, направо заявиха, че при тях с предимство се приемат "расови" животни, а тези дори не били кастрирани и ако никой не ги поиска в срок от 14 дни ще се наложи да ти умъртвяват.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Такова е положението, за съжаление. Последната ми случка в Пловдив беше с три коне, които бяха блокирали бул. България на 4-ти км. Като попитах отзовалия се полицай какво правим, той ми каза, че ще търси някои цигани да дойдат да ги вземат и да си ги гледат - нямало учреждение в държавата, което да ги поеме... Така че, единствения вариант за изоставените по-малки животни е, ние да им помогнем - у дома, на село, или пък да им намерим стопани.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...